Nedvěd s Grygerou nezabránili prohře Juventusu s AC Milán

MILÁN

Díky dvěma brankám Filippa Inzaghiho zvítězili fotbalisté AC Milán v tradičním utkání o Trofej Luigiho Berlusconiho 2:0 nad Juventusem Turín. Hrdina letošního finále Ligy mistrů otevřel skóre ve 43. minutě hlavou po centru Massima Ambrosiniho a necelou minutu po návratu týmů ze šaten přidal po rohovém kopu druhý gól.

Na San Siru byli vidět v dresu Juventusu oba čeští fotbalisté Zdeněk Grygera a Pavel Nedvěd, který několikrát vyzkoušel milánského gólmana Didu, ale stejně jako jeho spoluhráči neuspěl. Marek Jankulovski se v obraně AC neobjevil.

Milánští získali v 17. ročníku devátou trofej, jediný další vítěz tohoto klání Juventus jich má na kontě osm.