Rubriky:

Itálie

CAS otevřela případ italských fotbalistů potrestaných za doping

18. března 2009 20:20 - LAUSANNE

Mezinárodní sportovní arbitráž CAS znovu otevřela případ italských fotbalistů Davida Possanziniho a Daniele Manniniho a dočasně pozastavila jejich roční trest za porušení dopingových pravidel. Oba tak mohou o víkendu nastoupit do zápasů.

Útočník Brescie Possanzini a nynější opora Neapole Mannini dostali koncem ledna roční trest za to, že se v prosinci 2007 jako hráči druholigové Brescie dostavili pozdě k dopingovému testu. Italský olympijský výbor je poté suspendoval na 15 dnů, ale po odvolání světové antidopingové agentury WADA zvýšila CAS jejich distanc na rok.

Proti zpřísnění trestu se zvedla v Itálii vlna kritiky. Bezprostředně po vynesení verdiktu CAS rozhodla unie italských fotbalistů o čtvrthodinovém zpoždění všech zápasů na protest proti podle nich extrémně vysoké suspendaci.

CAS nyní vyhověla žádosti Italského fotbalového svazu a znovu případ prozkoumá. Podle tvrzení italských funkcionářů nepřišli hráči pozdě ke kontrole ze své viny a celá kauza byla spíše "logistickým problémem".

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..