Rubriky:

Itálie

Zápas mezi Juventusem a Interem může být přerušen kvůli rasistickým heslům

30. listopadu 2009 13:59 - ŘÍM

Sobotní zápas italské ligy mezi Juventusem a Interem Milán bude v případě rasistických pokřiků z hlediště přerušen. V pondělí to prohlásil předseda národního fotbalového svazu Giancarlo Abete. Přerušení by podle něho mělo být desetiminutové a rozhodčí bude postupovat v součinnosti s policií.

 

Max Rossi, Reuters

K Abetemu se přidal i šéf hráčské unie Sergio Campana. "Přerušit zápas je vždycky těžké, ale pokud chceme tohle zlo vymýtit, nesmíme se toho bát," řekl novinářům Campana, podle nějž by měli mít právo požádat rozhodčího o přerušení zápasu také oba kapitáni.

Fanoušci Juventusu jsou totiž skandováním rasistických hesel proslulí a útočník Mario Balotelli z Interu je navíc jejich terčem i v zápasech, v kterých turínský klub hraje proti někomu úplně jinému. Naposledy tak příznivci Juventusu Balotelliho uráželi při středečním utkání Ligy mistrů v Bordeaux.

V minulé sezoně musel turínský celek kvůli skandování "černí Italové neexistují" odehrát jeden zápas za zavřenými dveřmi. Minulý týden pak disciplinární komise italské ligy udělila Juventusu pokutu 20 000 eur (asi 520 tisíc korun) za to, že fanoušci při duelu s Udine reprezentanta do 21 let Balotelliho znovu napadali.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..