Rubriky:

Itálie

Majitel Spartaku Moskva Fedun chce koupit AS Řím

14. září 2010 14:06 - MOSKVA/ŘÍM

Majitel Spartaku Moskva Leonid Fedun má zájem o získání kontrolního balíku akcií fotbalového klubu AS Řím. Pro tento účel je ochoten uvolnit až 200 miliónů eur (téměř pět miliard korun).

 

Tony Gentile, Reuters

Podle informací úterního ruského tisku chce Fedun letos získat 50 procent akcií italského klubu a zbytek hodlá odkoupit v příštích dvou letech.

Fedun je viceprezidentem mocné ruské petrochemické firmy Lukoil, kterou zhruba z jedné desetiny vlastní. S jměním odhadovaným na 5,5 miliardy dolarů (přes 110 miliard korun) patří do elitního klubu ruských boháčů. Naftařský koncern se ale chystané sportovní akvizice neúčastní, napsal ruský webový server Lifenews.ru.

S italským klubem by Fedun musel převzít i velké dluhy, kvůli nimž od koupě AS Řím ustoupilo už několik vážných zájemců. Podle ruského tisku se dluhy klubu pohybují kolem 600 miliónů eur (téměř 15 miliard korun).

Akcie klubu stouply 

Italská agentura ANSA v této souvislosti napsala, že po zveřejnění zprávy o Fedunově zájmu v úterý stoupla hodnota akcií AS Řím o čtyři procenta. O nákup klubu i navzdory jeho obrovským dluhům prý projevilo zájem 23 firem a podnikatelů, včetně například albánského ropného magnáta Rezarta Taciho, který měl svého času zájem o AC Milán.

Ruští fotbaloví činovníci ale projektu příliš nepřejí. Podle ruského tisku se obávají, že v případě koupě římského klubu by se ve Fedunově finančním impériu moskevský Spartak mohl propadnout na druhé místo. Ruský klubový fotbal by tím mohl značně utrpět.

AS Řím, který byl v historii třikrát vítězem Serie A, má prý letos ambiciózní plány a v nadcházející sezóně chce uspět jak v lize a domácím poháru, tak Lize mistrů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..