FC Janov je dalším italským klubem, který má amerického majitele

23. září 2021 17:35 - Janov

Nejstarší italský fotbalový klub FC Janov přešel do amerických rukou. Devítinásobného mistra koupila investiční skupina 777 Partners z Miami, která za 99,9 procenta v klubu podle médií zaplatila 150 milionů eur (3,8 miliardy korun).

 

Jennifer Lorenzini, Reuters

Dosavadní vlastník Enrico Preziosi, kterému patří firma na výrobu hraček, zůstane v představenstvu klubu. Řídit FC Janov bude dál výkonný ředitel Alessandro Zarbano.

Tradiční klub z přístavního města, který vznikl v roce 1893, je už šestým účastníkem Serie A s americkými majiteli. Stejně jsou na tom AC Milán, Fiorentina, Spezia, AS Řím a Benátky. Zahraničního vlastníka mají ještě další dva italské prvoligové kluby Inter Milán (z Číny) a Boloňa (z Kanady).

Juventus poprvé v sezoně vyhrál, porazil Speziu

Společnost 777 Partners už vlastní podíl také v FC Sevilla.

FC Janov, který vyhrál ligu naposledy v roce 1924, je v tabulce po pěti kolech šestnáctý se čtyřmi body. V minulé sezoně skončil jedenáctý.

ČTK

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..