Udine - AS Řím 1:1AS Řím po třech výhrách ztratil a s Udine jen remizoval

Fotbalisté AS Řím přišli o sérii tří výher v řadě a ve 28. kole italské ligy jen remizovali na hřišti Udine 1:1. Na pohárové příčky ztrácí na sedmém místě tři body, jejich konkurenti v boji o pátou pozici však mají nedělní zápasy k dobru.

Emmanuel Badu z Udinese (vpravo) si kryje míč před Erikem Lamelou z AS Řím.

Kapitán hostů Francesco Totti mohl v dnešním duelu překonat případným gólovým zásahem švédského kanonýra Gunnara Nordahla, jenž je spolu s ním s 225 brankami druhým nejlepším střelcem italské ligy. Totti této hranice dosáhl v minulém ligovém kole v utkání s Janovem, dnes se však gólově neprosadil.

Hosté šli na hřišti Udine do vedení ve 21. minutě, když míč odražený od břevna dopravil do branky Erik Lamela. Ten se trefil dvakrát již v podzimním vzájemném zápase na Olympijském stadionu v Římě.

Výhry se ale hosté nedočkali, v 62. minutě totiž vyrovnal Luis Muriel. Deset minut poté sice domácí Thomas Heurtaux uviděl za faul červenou kartu, Římané ale už nestačili výhodu jednoho muže v poli využít.