Rubriky:

1. liga

Závěr ligy táhne, očekávají se plné stadióny

3. května 2007 16:04 - PRAHA

Dramatický závěr fotbalové ligy zřejmě dál potáhne diváky do ochozů. Především souboje o čelo tabulky slibují pořádné napětí až do posledního kola a fanoušci si je nechtějí nechat ujít. Nadcházející 26. kolo nebude výjimkou - velký zájem o vstupenky na sobotní zápas se Slováckem hlásí Sparta, kapacita podle všeho nebude stačit v neděli na souboj Mladé Boleslavi proti Brnu a hodně fanoušků si slibují také v Plzni, kam dorazí vedoucí Liberec.

Sparta má za sebou dva zápasy před vyprodanými tribunami. Na derby se Slavií přišlo přes dvacet tisíc lidí, jen o dva tisíce fanoušků méně sledovalo pondělní zápas v Ostravě. A s mohutnou podporou mohou sparťané počítat i proti poslednímu Slovácku, což by v dřívějších letech bylo takřka vyloučené. "Předpokládáme, že znovu vylepšíme náš dosavadní průměr, který už překročil jedenáct tisíc lidí na zápas," uvedl ve čtvrtek letenský mluvčí Lukáš Přibyl.

Z pokladen už zmizelo téměř sedm tisíc vstupenek, na další se budou stát fronty před stadiónem. Peníze totiž mohou ušetřit ti, kteří vyrazí na fotbal v rudém klubovém dresu. Sparta pokračuje v akcích, kdy zve na zápasy různé skupiny fandů, a tentokrát dostanou šanci ušetřit ti, kteří dají svou sounáležitost s hráči najevo i svým oblečením.

Akce pod názvem "Rudá armáda se chystá na Slovácko" připomene v sobotu 5. května začátek pražského povstání před 62 lety a má pomoci i "rudé armádě" sparťanů. Kdo chce nabídky využít, musí se oblečený do dresu ohlásit v zákaznickém centru u hlavního vchodu do Toyota Areny nejpozději 90 minut před výkopem. Centrum otevírá už v poledne.

V Boleslavi se už těší na novou tribunu 

Různé akce chystají pro své fanoušky i jinde. "I díky tomu máme 70 procent kapacity stadiónu naplněno majiteli permanentek," sdělil sportovní ředitel Mladé Boleslavi Zdeněk Kudela. Jenže po posledních výkonech by ani žádná reklama asi nebyla třeba - Středočeši se vrátili do hry o titul a pětitisícový stadionek bude praskat ve švech bez ohledu na doprovodné akce.

Mladoboleslavští by tentokrát zřejmě 'uživili' i větší arénu a už se těší, až vyjde plán s dostavbou čtvrté tribuny. Po ní by za pár let mohl stadión pojmout téměř sedm tisíc lidí.

V Plzni se snaží nalákat nejen místní příznivce, ale i fandy z celého západočeského regionu. Tradičně je vylosován některý okres, jehož obyvatelé mohou na zápas Viktorie zadarmo. Na zápas s vedoucím Libercem budou mít volný vstup na hlavní tribunu lidé, kteří prokážou, že mají trvalé bydliště v okrese Klatovy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..