Rubriky:

1. liga

Holenda si chce ve Spartě vystřílet místo v základu

20. ledna 2008 10:26

Vytáhlý útočník Jan Holenda měl jako odchovanec Sparty smůlu. Místo v prvoligovém kádru na něj nezbylo. na podzim hostoval v Mostě a v zimě přišel do přípravy mistra s jednoznačným cílem. „Chci si místo v kádru vybojovat. Věřím si,“ řekl první den přípravy odhodlaně.

Zatím jde za splněním cíle velmi přímočaře. „Jsem útočník a od něj se očekávají góly. V závěru podzimu jsem sice hrál dobře, ale branky chyběly. O ty se teď maximálně snažím,“ řekl a také to udělal. Jednu vstřelil minulý týden do sítě Slovácka a dvě v sobotu do branky Českých Budějovic.

„Nekoukám na to, jestli hraji při dvojzápasech podle jmen v silnější nebo slabší jedenáctce. Snažím se vždycky hrát naplno a co nejlépe. Konečně přišly i góly, což mi pomáhá zdravě zvednout sebevědomí, i když jde o přípravu. Začalo to už v Sazka Areně. Mohu si jen přát, aby mi střelecká forma i zdraví vydržely,“ dodal.

Srovnání s Doškem Holenda odmítá

Svoji pozici kanonýra bere v klidu. Je si vědom, že nejlepší podzimní střelec ligy i Sparty Libor Došek má zdravotní problémy a nelze vyloučit, že nestihne úvod jara. „Každý jsme jiný herní typ, hrajeme trošku jinak. Nemohu ho zastoupit v pravém slova smyslu. Záleží na trenérovi, jestli mi dá šanci a bude se mnou počítat na hrot útoku. Góly, které dávám, jsou moje plus, střílím je po perfektních centrech. Teprve se ale ukáže, jakou budou mít váhu při zužování kádru,“ řekl opatrně.

Jaká je zatím zimní příprava, nechce hodnotit. „To se ukáže až jestli se skutečně probojuji do kádru pro jarní ligu. Je nás tu zatím pětatřicet kvalitních fotbalistů, veliká konkurence, ve které není lehké se udržet. Pořád se musí jet naplno. Věřím, že mi to tentokrát vyjde a zůstanu. Alternativy, jako návrat do Mostu nebo rezerva Sparty, si zatím nepřipouštím,“ rozloučil se Jan Holenda

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..