Sparta před odletem do Španělska porazila Kladno

Fotbalisté pražské Sparty si před odletem na herní soustředění do Španělska smlsli na Kladně, které porazili 4:0. O branky se postarali Hainault, Kladrubský, Jeslínek a v poslední minutě utkání také Holenda. V tréninkovém centru Sparty na Strahově, kde se utkání hrálo, chyběl Zdeněk Pospěch, který ve středu odlétá do Dánské Kodaně podepsat smlouvu s tamním FC.

Letenští zápasu jasně dominovali. Skóre otevřel již v páté minutě Kanaďan Hainault, který do brány dorazil míč po rohovém kopu Kroba. Hosté hrozili ze standardních situací, ale prosadit se nedokázali. Další dva zásahy přidala Sparta na začátku druhé půle, trefili se Kladrubský a Jeslínek. V poslední minutě dal konečnou podobu utkání Jan Holenda.

Kouč letenských Michal Bílek již oznámil, kdo s týmem nepoletí do Španělska. Na hostování odejde Milan Petržela a Igor Žofčák. Prvně jmenovaný nejspíše do Českých Budějovic, Žofčák pak do Jablonce. Radoslav Zabavník a Pavel Mareš mají svolení hledat si nové angažmá. Na jih Evropy tak odletí 24 hráčů do pole a tři brankáři.

Dalšími, kdo neodcestují s týmem jsou Libor Došek, Martin Zeman a Martin Abraham, všichni mají zdravotní problémy. Další zúžování kádru proběhne po návratu týmu z Pyrenejského poloostrova. „Včetně nynějších tří zraněných bude poté k dispozici 27 hráčů do pole, což je stále hodně. Další hráči ještě dostanou možnost hostovat,“ řekl trenér Bílek.

Sparta Praha - SK Kladno 4:0 (1:0)
Branky: 5. Hainault, 49. Kladrubský, 55. Jeslínek, 90. Holenda.
Sparta: Grigar - Kúdela (46. Zabavník), Řepka (46. Sivok), Hainault (46. Beutel), Krob (46. Kadlec) - Slepička (25. Jeslínek), Sylvestre (46. Kladrubský), Voříšek (46. Matušovič), Limberský - Kulič (46. Holenda), Kolář (46. Vacek).
Kladno: Pavlík - Bartoš, Killar, Gross, Tesařík (30. Jablonský) - Vršajevič (70. Rada), Hochmeister, Holub (70. Kousal), Brunclík, Cigánek - Semerák (46. Merganc).