Rubriky:

1. liga

Prima: ČSSD nesouhlasí se stažením policistů ze stadiónů

4. dubna 2008 20:34 - PRAHA

Sociální demokraté nesouhlasí s návrhem zákona, kterým chce ministr vnitra Ivan Langer stáhnout policisty z fotbalových stadiónů. Informovala o tom v pátek televize Prima. ČSSD prý zákon považuje za nesmysl, který nic nevyřeší a situaci ještě zhorší. Chce proto, aby ministr od svého záměru ustoupil. Langer to ale rezolutně odmítá.

Návrh, podle kterého nebudou muset policisté na zápasech zajišťovat dohled na fotbalových stadiónech, už je ve sněmovně a vládním poslancům se jej podařilo protlačit do druhého čtení.

ČSSD přesto chce, aby ministr návrh zákona stáhl. "Měl by začít jednat o jiných řešeních," řekl poslanec Jeroným Tejc (ČSSD). Důvodem je prý i to, že k ochraně lidí na stadiónech zavazují mezinárodní úmluvy. "Ty nás zavazují chránit občany na stadiónech proti davovému násilí," dodal Tejc.

Langer ale trvá na tom, že odpovědnost je na fotbalových klubech. "Oni musí nést odpovědnost nejenom za fotbalové utkání, ale také za bezpečnost nás všech, protože si to platíme v podobě vstupenek," řekl Langer.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..