1. liga

Bitva o druhé místo bez vítěze, Sparta remizovala s Libercem

6. dubna 2009 16:45 - PRAHA

Slávisté mohou být v klidu. Červenobílí sice prohráli v Olomouci, fotbalisté Sparty však nedokázali na jejich zaváhání zareagovat. V dohrávce 22. kola Gambrinus ligy doma jen remizovali s Libercem 1:1. Po Keričově gólu prohrávali, aspoň bod jim vystřelil Kucka. V příštím kole je na pořadu velké pražské derby, Slavia vede ligu před Spartou o 11 bodů.

Sparta rozhodně měla svému soupeři co vracet. Právě loňská porážka 0:3 u Nisy začala černý týden, během něhož Letenští ztratili pohárovou Evropu, dostali debakl v derby, trenér Lavička skončil a zbytek podzimu pak nestál za nic. Ještě větší motivací však bylo druhé místo v tabulce, které bylo v sázce.

Nešťastně začal zápas pro libereckého stopera Košťála. Po srážce s Holendou strávil úvodních pět minut za postranní čárou a na hřiště se vrátil s tampónem v nose. Během jeho ošetření musel Slovan přečkat šanci Žofčáka, po níž následovaly další. Wilfried však nevyužil Holendovu pobídku ani ošemetnou hlavičku, Kucka prudkou střelou branku netrefil a mimo pak hlavičkoval také aktivní Holenda.

On-line ze zápasu Sparta - Liberec najdete zde.

Sparta se do přestávky neprosadila, což se na ní negativně projevilo. Druhý poločas začala mdle, jako by ji kvalifikace Ligy mistrů nezajímala. Nebylo tedy divu, že se v 56. minutě chorvatský expres Kerič řítil sám na Blažka, letenský gólman však proti němu uspěl a udržel sparťanské naděje. Zatímco domácí stříleli jen nad Zlámalovu branku, liberecký Papoušek z dalšího kontru znovu prověřil Blažka.

Varování nebrali Pražané vážně a pykali za to. Na Vulinův centr si naběhl Kerič a hlavou dal Spartě svůj třetí gól v sezóně. S dvanácti trefami se navíc osamostatnil v čele tabulky střelců. Chovancův tým potřeboval kus štěstí, aby za pět minut vyrovnal. Kuckovu střelu tečoval Košťál a míč zapadl za Zlámala do sítě. Víc už Letenští nestihli. Nejenže se tak nekoná žádné pronásledování Slavie, hlavně doma ztratili další body v bitvě o druhé místo.

Sparta Praha - Slovan Liberec 1:1 (0:0)
Branky: 75. Kucka - 70. Kerič. Rozhodčí: Kovařík - Wilczek, Vysloužil. ŽK: Berger, Kušnír - Papoušek, Liška, Dejmek. Diváci: 6907.
Sparta: Blažek - Kušnír, Řepka, Hubník, Pamič (75. Matušovič) - Žofčák, Kucka, Kladrubský, Zeman (60. Berger) - Holenda (68. Kulič), Wilfried. Trenér Jozef Chovanec.
Liberec: Zlámal - Gebre Selassie, Dejmek, Košťál, Vulin - Kerič, Gecov, Frejlach (63. Liška), Papoušek (85. Radzinevičius), Dočkal - Blažek (82. Dort). Trenér Ladislav Škorpil.