Rubriky:

1. liga

Teplický Lukáš: Je dobře, že tým zůstal pohromadě

23. července 2009 07:35

Fotbalisty Teplic povede do nové sezóny znovu v roli kapitána zkušený stoper Petr Lukáš. „Je dobře, že tým zůstal pohromadě,“ říká po letní přípravě. V ní severočeský celek ladil formu nejen na domácí soutěže, ale i blížící se 4. předkolo Evropské ligy.

 

Josef Pešout, Právo

Co očekáváte od nastávajícího prvoligového ročníku?

Myslím, že tabulka se rozdělí na dvě poloviny. O umístění, zaručující účast v evropských pohárech, se bude rvát sedm až osm týmů a bude záležet na momentální formě. Samozřejmě chceme být také v těch horních patrech.

Silnou stránkou Teplic v minulé sezóně byla defenziva, kterou organizujete z postu stopera. Jak se vám jeví po letní přípravě?

Obranná hra není jen záležitostí čtyř zadáků a brankáře, ale celého mužstva. Přál bych si, aby nám kvalitní defenzivní stránka vydržela a přidali jsme k tomu i více vstřelených gólů. A hlavně na hřištích soupeřů, kde se nám tolik nedařilo. Chybělo nám větší sebevědomí, na kterém jsme však zapracovali.

V mužstvu nenastal prakticky žádný hráčský pohyb. Je to výhoda?

Vždycky když hraje celek delší dobu pospolu, tak je to lepší. Jsme na sebe zvyklí a víme, co ten druhý udělá. Je dobře, že tým zůstal pohromadě. Stabilizace má svoje přednosti oproti velkým změnám každého půlroku. V létě nikdo neodešel, ale nevíme, jestli by nedošlo k nějakému odlivu do zahraničí v případě, že bychom nepostoupili ze 4. předkola do hlavní fáze Evropské ligy.

A vás neláká cizina?

Hraji za Teplice a záleželo by na klubu, jestli by mě někam pustil. Ale s nikým jsem nejednal a přestupem se nezabývám. To je věc manažerů a víc se o to nezajímám.

Co bude pro vás prioritou z domácích soutěží - liga nebo Pohár ČMFS, v němž obhajujete prvenství?

Nejlepší by bylo, kdybychom to táhli na dvou frontách. Ale hrát v lize hodně nahoře a ještě vyhrát tuzemský pohár, to se asi nedá. Na to nemáme v konkurenci Slavie, Sparty a dalších silných soupeřů dostatečně široký kádr.

Ligu začínáte v pátek se Spartou. Jak se těšíte?

Nastoupím proti svému bývalému klubu a dodnes mě mrzí, že mi angažmá na Letné nevyšlo. Ale v Teplicích jsem už tři roky a pár zápasů proti Spartě jsem už absolvoval. Pokaždé je provází zvýšená motivace. Na začátek sezóny to bude dokonalá prověrka. Přál bych si, aby přišlo hodně diváků.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..