Rubriky:

1. liga

Liberecký Blažek: Porážka od Střížkova je ještě potupnější než od Bukurešti

31. srpna 2009 16:00

Jestli se po vypadnutí fotbalistů Liberce od Dinama Bukurešť z Evropské ligy mluvilo jako o blamáži, ostudě, či propadáku, těžko by se volila slova pro pojmenování nedělní porážky Severočechů od posledního týmu tabulky. Ač v 6. kole Slovan na půdě Bohemians Praha vedl, odcházel po prohře 1:2. „Je to neomluvitelné,“ vyhrkl hostující útočník Jan Blažek.

 

Petr Hloušek, Právo

V úvodu se nezdálo, že by se na vás ostudné vypadnutí s bukurešťským Dinamem ze 4. předkola Evropské ligy nějak projevilo...

To máte pravdu. Nezačali jsme špatně. Jejich obrana doslova hořela. Já ale bohužel neměl svůj den, hrál jsem až moc v klidu.

Přesto jste to byl vy, kdo se gólem postaral o vedení Liberce.

Kdybych za nerozhodného stavu vstřelil gól a ne tyčku, mohlo to být ještě úplně jinak. Dva góly se mi ale vsítit nepodařilo.

Jak si vysvětlujete, že jste Bohemians Praha dovolili získat první ligové body, když střížkovský celek vyšel předtím pětkrát naprázdno?

Prodloužení s Dinamem Bukurešť nám vzalo spoustu sil.

A taky asi těch psychických, že? Po vyrovnávací brance domácích jste zase spadli do útlumu...

Chtěli jsme se z toho dostat výhrou. Tohle je ovšem neomluvitelné. Každý viděl, že jsme ve čtvrtek na to Dinamo prostě neměli. To je fotbal, s tím se nedá nic dělat. Tentokrát na nás ale neměla Bohemka. Přesto odjíždíme bez bodu. Je to ještě těžší porážka.

Jak se s tím vyrovnáváte?

Já to na sobě tak nevnímám, ale někteří kluci v kabině to nesou hodně těžce. Všichni po nás jdou, psychika týmu teď není dobrá.

Kdo po vás jde?

Novináři, vedení klubu mělo samozřejmě také jiné představy. Nejvíc po nás jdou ale samozřejmě fanoušci.

Vedení už avizovalo, že dojde k nějakým škrtům?

Teď bude reprezentační pauza a všechno se asi ještě vyhodnotí. Nepostoupili jsme, čímž jsme přišli o finance pro klub. Následky to samozřejmě přinese.

mv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..