Rubriky:

1. liga

Teplicím se na Brňany daří, do čela tabulky je nepustily

2. září 2009 08:31 - BRNO

Touhu brněnských fotbalistů vystoupat až na úplný vrchol tabulky Gambrinus ligy Tepličtí rázně uťali. Moravanům připravili na jejich hřišti premiérovou porážku v nové sezóně a po vítězství 3:2 se posunuli na druhé místo hned za vedoucí Jablonec.

 

Michaela Říhová, Právo

Udělali tím velkou radost trenérovi Severočechů Jiřímu Plíškovi, jehož na lavičku znovu nepustila nemoc. „Přišel nás povzbudit den před utkáním, ale pak se mu zase udělalo špatně. Hráli jsme i za něj, to vítězství patří jemu,“ tvrdil spokojený Martin Klein, který tentokrát vyměnil tradiční post stopera za místo defenzivního záložníka, na němž se mu nebývale dařilo. „Měl jsem víc možností vyrazit dopředu. Z brejků jsme se dostávali do zakončení často. Předčili jsme Brno zejména rychlostí. Zářil hlavně útočník Mahmutovič,“ pochválil Klein spoluhráče.

Sám si ale také vyslechl od asistenta Zdeňka Kluckého, jenž při Plíškově nepřítomnosti velí teplické lavičce, lichotivá slova. „Kromě Kleina si skvěle počínal i Smejkal, jenž toho v minulosti ve středu obrany taky moc nenahrál,“ liboval si. Klucký mínil, že jeho tým zvítězil zcela zaslouženě.

Více o zápase Brno - Teplice najdete zde.

„Nepřijeli jsme do Brna zdaleka jen bránit. Častěji jsme drželi míč a byli jsme kombinačně lepší. Navíc se nám tentokrát dařilo v koncovce,“ svěřil se. Jeho mužstvo neprohrálo v Brně už šestý ligový duel v řadě.

Přitom Brňané šli díky šikovné teči Tomáše Doška do vedení, avšak poté už nebyli pro soupeřovu branku téměř vůbec nebezpeční. „Netuším, proč jsme tak moc zalezli k naší šestnáctce. Tentokrát jsme nezopakovali kvalitní výkon z předchozích utkání. Když jsme po chybě obrany inkasovali druhý gól, už to potom byla z naší strany křeč,“ posteskl si brněnský forvard.

Trenér Brna Miroslav Beránek měl po zápase ke svým svěřencům proslov. „Nabádal jsem je, že nás první nezdar nesmí nalomit. Jak jsme byli semknutí, když jsme vítězili, musíme teď všichni dál táhnout za jeden provaz i po prohře,“ řekl hráčům.

Čestmír Folk, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..