Rubriky:

1. liga

Chovanec trest respektuje, disciplinárka mu napařila pokutu deset tisíc

15. října 2009 17:20 - PRAHA

S kamennou tváří hráče pokeru stanul před strahovským fotbalovým tribunálem, který ho seznamoval s verdiktem. „Respektuji ho,“ pravil sparťanský trenér Jozef Chovanec, když si vyslechl, že za vykázání na tribunu v derby se Slavií zaplatí pokutu deset tisíc a tři měsíce se musí mít na pozoru, protože jinak by nesměl v jednom soutěžním utkání na letenskou lavičku.

 

Petr Horník, Právo

Dorazil s pořádnou časovou rezervou. „Dostal jsem obsílku a protože jsem spořádaný občan a trenér, předvolání respektuji,“  hlásil Chovanec a vytasil se s lejstrem, které mu na Letnou poslali.

V něm ani slovo o tom, proč ho před disciplinární komisi předvolali. Žádný důvod. Ani náznak přečinu, za který ho volají k odpovědnosti. „Však to říkám, skutečně nevím,“ pravil Chovanec, jenž si vůbec nevzpomněl, kdy stál před disciplinární komisí naposledy. "To už je strašně dávno. Snad ještě jako hráč..."

Až fotbalový tribunál mu připomněl, za jaký přečin v derby ho viní. Plastová láhev hozená na trávník na protest proti neodpískaným faulům na jeho hráče, opuštění zóny, která je u laviček trenérům u laviček vyhrazena. Reakce v emocích, ale žádná hrubá slova, žádné vulgarity.

Více o derby Slavia - Sparta čtěte zde.

„Kdo mě zná, ví, že jsem klidný člověk,“ glosoval hned po derby a ve čtvrtek zase Chovanec verdikt sudího, jenž ho vyhnal na tribunu.

„Čtvrtý sudí Bílek skutečně potvrdil, že žádných hrubých slov, natož pak urážek trenér Chovanec nepoužil a na pokyn hlavního sudího Jecha spořádaně odešel na tribunu. Disciplinární komise to brala jako polehčující okolnost. To, že jednal v emocích rovněž a proto volila nejmírnější možný trest,“ vysvětloval mluvčí fotbalového tribunálu Jaroslav Kolář trest vynesený nad Chovancem. Pokutu deset tisíc a jeden soutěžní zápas s podmínkou na tři měsíce.

Fotbalová Slavia zaplatí hotový pakatel... Za kelímek, který přiletěl na hřiště, pošle na Strahov pouhých dvacet tisíc. „Šlo o kelímek s neidentifikovanou tekutinou. Buď s colou, nebo nealkoholickým pivem,“ referoval hlavní slávistický pořadatel Miloslav Rýdl. A protože on a jeho muži hříšníka dopadli a před disciplinárkou referovali, jaká bezpečností opatření se v Edenu dělají a dělat budou, ani s podmínkou ze Strahova neodešli.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..