Rubriky:

1. liga

Chci odejít, přiznal slávista Belaid mířící do Francie

9. ledna 2010 16:51 - PRAHA

Českou ligu by mohl už v nejbližších dnech vyměnit slávistický záložník Tijani Belaid za nejvyšší francouzskou soutěž. Kvalitní středopolař sešívaných v sobotu Sport.cz přiznal, že má chuť změnit klubovou příslušnost. Rýsuje se mu hostování v Le Mans. „Jde o tradiční tým francouzské ligy, který se pohybuje ve středu tabulky,“ řekl Belaid Sport.cz.

Ač jeho spoluhráči v sobotu bojovali o dobré umístění na turnaji Fortuna Víkend šampiónů, Belaid je jen z povzdálí sledoval. Se Slavií se dvaadvacetiletý záložník nechystá v pondělí ani na zimní soustředění do Špindlerova Mlýna. „Je to pravda, na soustředění s týmem nejedu,“ nechal se slyšet Belaid. "Tijani má nabídku na hostování v Le Mans. Budeme o tom jednat," potvrdil mluvčí klubu Ondřej Zlámal.

„Rád bych řekl, že je můj přestup do Francie už pomalu hotovou věcí. Snad se všechny strany v nejbližších dnech dohodnou,“ řekl reprezentant Tuniska. „Ve Slavii jsem byl moc spokojený, ale na podzim jsem už tolik prostoru nedostával. Nejlepší by teď bylo, abych změnil působení,“ dodal.

Belaid si ani nemyslí, že by měla jeho přesun do Francie komplikovat smlouva, kterou má s klubem v Edenu až do roku 2012. „Nevím, kolik za mě klub požaduje. Teď by se stejně ještě s největší pravděpodobností jednalo o hostování, nikoli o přestup,“ myslí si Belaid.

„I pro mě by ten přesun byl přínosem. Narozdíl od češtiny francouzštinu ovládám. Byl bych s rodinou. Taky bylo vždy mým snem získat angažmá v nejvyšší francouzské lize. Ještě nejsou smlouvy podepsány, proto nechci odkrýt, o jaký klub se jedná. Je však tradičním účastníkem nejvyšší soutěže,“ přiznal Belaid.

„Kdyby mi ale kouč Jarolím řekl, že budu ve Slavii hrát, pak bych nad tím samozřejmě ještě popřemýšlel,“ dal na závěr Belaid přece jen najevo, že stoprocentní jeho odchod ještě není.

Milan Vlček, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..