Sparta prohrála i s Lokomotivem Moskva

LA CALA

Druhou porážku v přípravě zaznamenali na závěr herního soustředění ve Španělsku sparťanští fotbalisté. Nad jejich síly byl tentokrát Lokomotiv Moskva, v jehož brance odchytal první poločas i český gólman Marek Čech. Ruský klub vyhrál 1:0.

Juraj Kucka se střelecky neprosadil

Právě Čech vyřešil rychlou sparťanskou šanci v úvodu utkání, kterou neproměnil Kucka. Český klub sice kontroloval hru, ale stejně jako v sobotu proti Šachtaru Doněck první výraznější šance skončila gólem: Traoré utekl Hohenederovi a vstřelil branku, která se nakonec ukázala jako vítězná.

Sparta měla i další možnosti, pět minut před poločasem vykopl jeden z obránců soupeře míč z brankové čáry, nepřesně pálil Kucka. Soupeř se přes defenzivní řadu pražského klubu dostával jen s potížemi, a tak pálil především z větší vzdálenosti. Ani jeden z týmů už se ale v příjemném fotbalovém počasí prosadit nedokázal.

Sparťané se vracejí do Prahy v úterý večer, další přípravný zápas je čeká v sobotu 13. února odpoledne v Žilině. Naposledy před ligou se představí o týden později v sobotu 20. února na Letné v generálce proti Bohemians 1905.