Rubriky:

1. liga

VIDEO: Slavia se rozloučila s nepovedenou sezónou výhrou v Boleslavi

15. května 2010 20:13 - MLADÁ BOLESLAV

Fotbalisté Slavie se rozloučili s nepodařenou sezónou výhrou 1:0 v Mladé Boleslavi. Pomohl jim k ní především výtečný výkon brankáře Vaniaka, o tři body se potom postaral v 51. minutě proměněnou penaltou Jaroslav Černý. Domácím nebyla nic platná převaha, kterou měli po většinu zápasu - vytěžili z ní jen tyč.

Boleslav tentokrát vsadila na útok mladíků, s Chramostou nastoupil Bořil a pravě oni Slavii od začátku trápili. V 9. minutě se Chramosta prosmýkl z pravé strany až těsně před Vaniaka, ale dobře vyběhnuvšího veterána neprostřelil.

Slavia se v tomto zápase mohla naposledy honosit titulem úřadujícího mistra, ale rozhodně tak nepůsobila. Neudržela míč a pod tlakem ukazovala velké díry v obraně. Ve 21. minutě měl Bořil po centru zprava hodně času na zpracování, jenže branku stejně přestřelil.

Krom sólových akcí mladých útočníků hrozila Boleslav ještě jednou zbraní. Sylvestreho kolmice na levého záložníka Sedláčka měly šťávu a v 34. minutě mohly vést k první trefě, to by ale osamocený Chramosta musel vměstnat míč do branky. Mladý útočník neuspěl ani těsně před pauzou, po zaváhání obrany sám před Vaniakem mířil jen do tyče.

Pět minut po přestávce se ale zápas prudce zvrátil. Do mladoboleslavského vápna se protáhl při první souvislejší akci Kysela, patičkou zasekl míč okolo Procházky a vzápětí spadl. Rozhodčí situaci vyhodnotili jako pokutový kop, který vzápětí bez potíží proměnil Jaroslav Černý.

Slávističtí fanoušci při oslavách odpálili několik světlic, dostali se do potyčky s pořadateli a nakonec s pokřikem o fotbale pro fanoušky na deset minut odešli ze sektoru. A jakoby se bez nich fotbal opravdu nehrál, ze série soubojů uprostřed hřiště vyčníval jen parádní zákrok Vaniaka, který vytáhl ze šibenice přímý kop Sedláčka.

Hosté definitivně rozhodnout v rozmezí mezi 73. a 79. minutou. Nejprve pálil po Grajciarově prostrčení zblízka Šenkeřík a Šeda musel vytáhnout skvělý zákrok, pak zase pálil z úhlu jen těsně mimo Krajčík. V 79. minutě Šeda vychytal i další povedenou ránu Kysely.

Závěr znovu patřil Vaniakovi. Bezmála čtyřicetiletý veterán vyškrábl přímý kop Kúdely a nakonec i utěšenou ránu Mendyho. Slavia si tak v závěru ligy aspoň trochu spravila chuť.

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 0:1 (0:0)
Branka: 51. J. Černý z pen. Rozhodčí: Kovařík - Štěrba, Lakomý. ŽK: Kúdela, Brunclík - Krajčík, Hošek, Trapp. Diváci: 2820.
Mladá Boleslav: Šeda - Kalina, Procházka, Kúdela, Fabian - Brunclík, Mendy, Sylvestre, Sedláček (77. Poláček) - Chramosta, Bořil (61. Tafat). Trenér: Stanner.
Slavia: Vaniak - Krajčík, Hošek (67. Lafrance), Trapp, Hubáček - Grajciar, Ragued, J. Černý, Janda (42. Šenkeřík) - Vlček, Kysela (86. Kaufman). Trenér: Cipro.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..