Rubriky:

1. liga

Liberecký Petřík si po vítězství nad Brnem pochvaloval kompaktnost mužstva

25. září 2010 18:59 - LIBEREC

Liberečtí fotbalisté nechali v zápase se Zbrojovkou Brno díky vítězství 3:1 zapomenout na předešlý ligový výprask v Olomouci 0:4 i pohárové vyřazení na hřišti druholigové Karviné. Naopak Brňané po dvou ligových výhrách i pohárovém postupu zase spadli do letargie, která je provázela v úvodní fázi sezóny.

 

Radek Petrášek, ČTK

Na liberecké straně panovala pochopitelná spokojenost. „Snažíme se hrát otevřený fotbal, ale hodně záleží na tom, kolika chyb se dopustíme v defenzivě a jestli proměníme šance v útočné fázi. Jsem rád, že jsme po zmíněných dvou výpadcích navázali na dřívější domácí vítězství 4:1 nad Ostravou,“ konstatoval trenér vítězů Josef Petřík.

V čem viděl další příčinu pozitivního obratu? „Především se nám uzdravili Nezmar a Fleišman, oba zahráli výborný zápas. Nezmar prokázal produktivitu a Fleišman byl suverénní v obranné činnosti. A navíc se skvěle uvedl levý záložník Breznaník ze Slovanu Bratislava. I jeho zásluhou byla středová řada kompaktní. Už jsme nemuseli improvizovat se zařazením hráčů na jiné posty, než jsou zvyklí,“ pokýval hlavou Petřík.

Poprvé v sezóně naskočil do ligy Vlasko. Nikoho z kádru Liberečtí po příchodu Breznaníka uvolňovat nebudou. „Tak široký výběr nemáme. Navíc Liška jde na operaci předního křížového vazu. Vulin nepřesvědčil v poháru a zatím místo v základu ztratil. Bohužel Gecov dostal čtvrtou žlutou kartu a v příštím kole v Teplicích nám bude chybět,“ uvedl liberecký kouč.

„Máme za sebou černý týden a doufám, že jsme udělali první krok k nápravě,“ uvažoval liberecký útočník Jan Nezmar. „Atmosféra po dvou nezdarech byla dostatečně motivující k tomu, abychom v ní nepokračovali a dostali se na pozitivnější vlnu. Snad na nás bylo vidět odhodlání neúspěšnou minisérii zlomit. Dobře hrálo celé mužstvo,“ mínil Nezmar.

Večeřa uznal kvality soupeře

Brněnský kouč Karel Večeřa uznal kvality soupeře: „Bylo to naprosto zasloužené vítězství domácího mužstva, které nás přehrávalo. Při jeho šancích nás ještě podržel brankář Lejsal. V naší hře bylo hodně pasivity. Ve druhé půli jsme chtěli být aktivnější, ale místo toho jsme dostali další dva góly. Největší rozdíl mezi oběma mužstvy byl ve středové řadě.“

Gól Brna stejně jako před čtrnácti dny v Teplicích vstřelil Tomáš Došek. „Jenže tehdy byl vítězný a v Liberci znamenal jen úpravu skóre při naší porážce. Takže z něj ani nemám radost. Co jsme si řekli o přestávce, když jsme prohrávali 0:1? Nevím, už jsem to zapomněl. Jak tvrdil trenér, Liberec nás k ničemu nepustil, odkopávali jsme jen míče z naší šestnáctky a vůbec jsme se nedostali k vlastní hře. Chyběla nám fotbalovost.“

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..