Rubriky:

1. liga

Zlomí prokletí? Když Sparta naposledy vyhrála v Teplicích, kouč Hašek ještě kopal

2. května 2011 15:34 - PRAHA

Teplická Stínadla. Z toho stadiónu mají pomalu fóbii. Fotbalisté Sparty tady naposledy slavili ligovou výhru před dlouhými deseti lety... Právě tady přitom v pondělí večer nastoupí v dohrávce 26. kola s vědomím, že pouze výhrou využijí sobotní zaváhání Plzně v Brně a přiblíží se lídrovi na dva body. Aby dostali Horvátha a spol. pod ještě větší tlak, musí teplické prokletí zlomit. Zápas můžete od 19:00 sledovat v on-line reportáži na Sport.cz.

 

René Volfík, ČTK

Psal se 26. říjen 2001 a Sparta vyhrál v Teplicích 1:0. Čisté konto vychytal brankář Petr Čech, o jediný gól se již v 8. minutě postaral Libor Sionko a svoji mravenčí práci si v záloze plnil Martin Hašek. Nikoho tehdy nenapadlo, že Letenští budou od té doby na Stínadlech už jen prohrávat či maximálně remizovat. Jenže pokud teď chtějí obhájit mistrovský titul, musejí letitý komplex zlomit...

„Poslední tři ligové zápasy jsme vyhráli, ale to není žádná velká série. Chceme titul, takže ji musíme výrazně natáhnout a vyhrát všechna zbývající utkání. V Teplicích se musíme trefit do ideální sestavy, taktiky a hráči musí podat maximální výkon. Pak bychom mohli nelichotivou bilanci, kterou v Teplicích deset let máme, zlomit,“ uvědomuje si Martin Hašek, který tentokrát přijíždí na neoblíbený stadión v roli prvního trenéra.

„V Teplicích proti nám pokaždé stojí silný soupeř, hodně zaplněný stadión s bouřlivými diváky a to očekáváme i nyní,“ líčí kouč pro klubové stránky.

Černá série Letenských na Stínadlech
24.7.2009Teplice - Sparta 0:0
23.3.2009Teplice - Sparta 0:0
16.9.2007Teplice - Sparta 2:1
18.9.2006Teplice - Sparta 1:1
2.10.2005Teplice - Sparta 2:1
27.11.2004Teplice - Sparta 0:0
26.7.2003Teplice - Sparta 1:1
15.2.2003Teplice - Sparta 1:0
Poslední výhra
26.10.2001Teplice - Sparta 0:1

Aby toho nebylo málo, Teplice loupily na podzim i na Spartě, kde vyhrály 2:0. Obhájce titulu jim tedy skutečně má co vracet. Těžko se může spoléhat jen na to, že Severočeši jsou v útlumu. Vypadli z domácího poháru a tři poslední ligové zápasy prohráli, v Liberci dokonce 2:6... „Zápas se Spartou je pro každý tým ohromnou motivací a my nejsme výjimkou. Zvlášť v současné situaci, před vlastními fanoušky máme za poslední týdny co odčinit,“ říká trenér Jiří Plíšek, který po třech letech u mužstva po sezóně skončí.

Není pro něj těžké uhodnout, na co budou hosté sázet především. Na standardky a na obra Kweukeho. Tak Sparta rozhodla derby se Slavií i poslední duel s Olomoucí. „Odešli nám Wilfried a Kucka, autoři klíčových gólů. Proto jsme se na standardky ještě víc zaměřili. Přineslo nám to ovoce v podobě důležitých gólů, jež nás udržely ve hře,“ kvituje Hašek.

Musí doufat, že kamerunský obr ještě neřekl poslední slovo. „Léo je v pohodě, na jaře z něj cítím větší sebevědomí. Adaptoval se, má dobrou pozici v kabině a je respektován fanoušky. To se pak každému hraje líp. Přitom má ještě větší potenciál, než co zatím předvádí.“

Přímý přenos utkání vysílá ČT4.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..