Blšany stále na dně

PŘÍBRAM

Blšanští fotbalisté zůstávají přikováni na dně ligové tabulky, když v příbramském azylu nestačili na Synot a podlehli mu 1:3. Jihomoravané naopak prodlužují svoji euforii, svěřenci trenéra Karla Jarolíma totiž v posledních šesti zápasech pětkrát triumfovali.

Synot je ve velké pohodě. Hraje ve formě a tabulkou letí vzhůru. To, jakým vládne sebevědomím, ukázal v Příbrami už po čtyřech minutách. Po přetaženém rohu se k míči dostal Šumulikoski a po jeho nabídce před brankou nezaváhal úplně volný Meduna. Přesnou střelou pod břevno rozjásal i stohlavý tábor příznivců svého klubu, kteří si podmanili zmrzlý příbramský stadión. Vysoký útočník hostí byl při chuti a po třech minutách se tlačil do další šance, ale v rozhodující chvíli jej vychýlil bek Šourek.

Synot zahrozil až šest minut před pauzou a jeho atak byl znovu smrtící. Nezmar dlouhým pasem nastartoval Medunu, jeho ránu Chvalovský vyrazil jen před sebe a dobíhající Polách suverénně zvýšil na 2:0.

I v druhé půli hosté jen čekali na chyby "chmelařů". Ti sice aktivně útočili, přitlačili soupeře na jeho polovinu, jenže s výjimkou několika dobrých Pleškových centrů a nadějné Pešírovy hlavičky větší šanci neměli. Při ofenzivních choutkách se naopak otevírala okénka v jejich defenzivě a Synot hrozil z brejků. Po jednom běžel z boku úplně sám Nezmar, ale napálil jen nohy Chvalovského.

Blšanskou jiskru naděje mohl v 66. minutě rozfoukat Pleško. Po zaváhání hostujících obránců a Vorlově prodloužení mohl jít sám na branku, ale jeho zbrklou střelu Drobisz vytlačil. Synot své jisté vítězství bez potíží uhájil, osm minut před koncem ukončil zmatky v blšanské obraně ráznou střelou pod břevno střídající Činčala.

V samém závěru se snaživí domácí přece jen dočkali čestného úspěchu, po trestném kopu pálil přesně k tyči obránce Horáček.

Blšany vs. Synot 1:3
Poločas: 0:2. Branky: 87. Horáček - 4. Meduna, 39. Polách, 82. Činčala. Rozhodčí: Zejda - Krátký, Damková. ŽK: Pleško, Devátý - Palinek. Diváci: 177.
Blšany: Chvalovský - Lukáč, Horáček, Šourek, Pleško (74. Sourada) - Polodna, Devátý, Vorel, Michal (46. Sláma) - Kožíšek, Pešír. Trenér: M. Bílek
Synot: Drobisz - Němčický, Palinek, Čoupek - Seman (64. Malár), Kostka, Polách (90. Bureš), Šumulikoski, Kadlec - Meduna (74. Činčala), Nezmar. Trenér: Jarolím.