Blšany opustily sestupové příčky

BLŠANY

Fotbalisté Chmelu Blšany prodloužili domácí vítěznou sérii na čtyři zápasy a po výhře 1:0 nad Zlínem už opustili sestupové příčky, do konce ligy však stále zbývá ještě sedm kol. O úspěchu domácích znovu rozhodl Luděk Zelenka, který trefil tři body už v šesté minutě.

Vstup do utkání vyšel Severočechům báječně a už v šesté minutě vedli. Na brzkém gólu se hodně podepsala nekoncentrovaná zlínská obrana včetně brankáře Nováka, který prohrál vzdušný souboj po Pleškově trestném kopu s Polodnou. Po něm doputoval míč až k Zelenkovi a ten se dobře podíval, aby hlavou netrefil v brance stojící tři soupeřovy hráče, ale síť a navázal tak na svou jarní úspěšnou střeleckou sérii. Skóroval zatím v každém domácím utkání.

I druhý poločas začali domácí lépe, jenže jejich přesné kombinace končily vesměs před šestnáctkou. Hosté díky příchodu Muchy a režisérským schopnostem Lasoty zvýšili svou agresivitu v útočné fázi a po hodině hry si i díky tomu vypracovali několik slibných trestných kopů, kterým však chyběla koncovka.

Chmel Blšany - Tescoma Zlín 1:0
Poločas: 1:0, Branka: 6. Zelenka. Rozhodčí: Matějek - Pustka, Kordula. ŽK: Novák, Koubský, Hubáček, Lasota (všichni Zlín). Diváci: 2300.
SESTAVY
Blšany: Chvalovský - Lukáč, Vorel, Šourek, Pleško - Polodna (90. Michal), J. Bílek (75. Pudil), Sýkora, Šelicha - Pešír (89. Kožíšek), Zelenka. Trenér: M. Bílek.
Zlín: Novák - Vidlička, Kroča, Koubský, Hubáček - Červenka (76. Lička), Dobeš (87. Kalod), Švach, Dujka (46. Mucha) - Janíček, Lasota. Trenér: Mareček.