Rubriky:

Fortuna liga

Hanáci porážce dlouho nevěřili

2. května 2004 21:18 - OLOMOUC

Obrovské zklamání vyzařovalo z hráčů olomoucké Sigmy po závěrečném hvizdu. Hlouček zklamaných, který vytvořili, ne a ne se rozpadnout. Hlavy svěšené, to byl průvodní jev, který olomoucké fotbalisty ještě dlouho provázel.

"Chtěli jsme bojovat o druhé místo, které by znamenalo kvalifikaci o Ligu mistrů. Tak nám zbývá usilovat jen o Pohár UEFA, a to je vzhledem k okolnostem už pro nás krok zpět. Přece jen jsme mysleli výš," řekl krátce po závěrečném hvizdu totálně zklamaný nejlepší hráč Hanáků Pavel Zbožínek.

"Zápas nám tentokrát vůbec nevyšel. Brzy jsme dostali naprosto zbytečný gól a ten další průběh zásadně ovlivnil," řekl kanonýr Hanáků Luboš Reiter. Zároveň přiznal, že v koncovce se mu nedařilo a to nejen v tomto klíčovém duelu. "Byl jsem zvyklý, že od Standy Vlčka a Urbánka do ohně lítal jeden centr za druhým. Teď tam přijde za zápas jeden, možná dva, a to vůbec není jednoduché se s tím srovnat," ulevil si Reiter. Bojoval však, jak zdůraznil dál, ale platné to moc nebylo. "Baník skvěle zahušťoval prostor před bránou a to nám dělalo problémy, s nimiž jsme se nevyrovnali. Druhé místo ale nevzdáváme," dodal Reiter.

Stejného názoru byli i ostatní olomoučtí hráči, byť jejich zklamání bylo obrovské. Někteří ještě dlouho po utkání zůstali sedět na trávníku mezi jásajícími fanoušky Ostravy. "To víte, čekali jsme, že zvítězíme a euforie bude na naší straně. Jenže hloupý gól nám vzal vítr z plachet. S tím jsme nepočítali. Do kolen nás to ale nedostalo. Baník však takticky už hrál skvěle a šanci nám prakticky nedal. Titul si prostě zasloužil," vyjádřil přesvědčení kapitán Sigmy.  

(pem), Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..