1. liga

Dukla porazila Slovácko, Liberec prohrál v Teplicích

2. března 2012 18:18 - Praha

Devatenácté kolo fotbalové Gambrinus ligy mohlo být pro vývoj souboje o titul přelomové. Druhý Liberec nastoupil dnes večer v Teplicích a v případě vítězství se mohl dostat v tabulce před vedoucí Spartu. Jenže Na Stínadlech nedokázal vstřelit branku, Teplice vyhrály 1:0. V prvním dnešním zápase porazila Dukla Praha Slovácko 2:0.

Stanislav Zbyněk, ČTK

Prolog 19. kola proti sobě na Julisce svedl dva bezstarostné týmy, mezi nimiž v tabulce procházela dělicí čára první a druhé poloviny ligového pole. Po zápase si však polepšili Pražané, kteří si zvedli sebevědomí už v minulém kole, kdy i o deseti dokázali ubránit remízu 1:1 na hřišti mistrovské Plzně.A dobrou formu potvrdili i proti Slovácku. Na konci prvního poločasu dostal domácí do vedení Hanousek a na konečných 2:0 upravil po hodině hry Pázler.

Večer vyvrcholil pozoruhodný zápřah libereckých reprezentantů Gebre Selassieho se Štajnerem. Oba hráči ve středu nechyběli v základní sestavě národního týmu při utkání v Irsku. Z Dublinu se do Liberce vrátili až ve čtvrtek v šest ráno – a po dvou dnech už nastoupili do zápasu v Teplicích.

Na konci prvního poločasu měl dobrou šanci Nezmar, ale netrefil se mezi tři tyče. V 53. minutě  pak udeřili domácí, když Mahmutovič udělal parádní kličku brankáři a vstřelil jediný gól zápasu. Stejný hráč pak na Bičíkovi ztroskotal, když se ho snažil přehodit. Hvězdou zápasu byl ale teplicý gólman Grigar. Ten zastavil kombinaci Rabušice s Breznaníkem i řadu dalších šancí.