Teplice - Olomouc 3:1Hanáci v Teplicích vedení neudrželi a dál se strachují

59. Rosa 1 : 1
64. Vachoušek 2 : 1
90. Stožický 3 : 1

Teplice

Fotbalisté Olomouce zůstávají v bezprostředním ohrožení sestupem i po 22. ligovém kole, v němž podlehli v Teplicích 1:3. Na severu Čech přitom po půlhodině hry vedli díky rychlému brejku, který využil Navrátil, ve druhém poločase ale propadli a domácí zápas rychle otočili. O zvrat se postarali po stejných akcích Rosa a Vachoušek, těsně před koncem pak přidal třetí gól střídající Stožický.

Teplický Antonín Rosa (vpravo) se postaral o vyrovnání,

Teplice sice přišly o sérii čtyř zápasů bez inkasovaného gólu, ale neprohrály už popáté v řadě a posunuly se na šestou příčku. Olomouc má na předposlední Ostravu náskok dvou bodů.

Domácím na začátku nebyla nic platná herní převaha, při které chtěli nechat zapomenout na minulé ofenzivní trápení se Žižkovem. Olomouc naopak po půlhodině z první vážné akce skórovala. Kolem zraněného beka Vondráška se prohnal Pospíšil a po jeho centru se prosadil záložník Navrátil. Pro Teplice to byl první inkasovaný ligový gól po 400 minutách.

Teplice v tu chvíli chvíli viditelně svírala herní krize. Inkasovat domácí mohli i podruhé, kličkujícímu Pospíšilovi ale před brankou Vondrášek stihl na poslední chvíli ukopnout míč. Sigma v těch chvílích domácí přehrávala a až střídání indisponovaného Vondráška a kompletní přeskládání teplické obrany poměr sil opět vyrovnalo.

Po poločase se na hřišti představily jiné týmy. Severočeši najednou před brankou byli hodně nebezpeční, hlavně po centrech z pravé strany. Stoper Rosa po přetaženém centru v 54. minutě vyrovnal. A za dalších pět minut už po další podobné akci Teplice vedly, když se po pasu Ježdíka trefil Vachoušek.

Zdrcení Hanáci kontrovali jen hlavičkou Podaného, mnohem nebezpečnější však byly teplické brejky. Vachoušek prošel už v nastavení do vápna a místo střely našel úplně volného Stožického, který prázdnou branku s přehledem trefil.

Teplice - Olomouc 3:1
Branky: 59. Rosa, 64. Vachoušek, 90.+2 Stožický - 31. Navrátil. Rozhodčí: Nenadál - Večeřa, Gallo. ŽK: Matula, Jindráček, Stožický, Siva - Schulmeister. Diváci: 4280. Poločas 0:1.
Teplice: Grigar - Vondrášek (39. Matula), Lukáš, Rosa, Ježdík - Dolejš, Čajič (90.+2 Smejkal), Siva, Vachoušek, Volek (50. Stožický) - Jindráček. Trenér: Rada
Olomouc: Zlámal - Janotka (81. Hála), Kučera, Škerle, Vepřek - Schulmeister (73. Klesnil), Rossi, Navrátil, Pospíšil - Varadi (67. Podaný), Ordoš. Trenér: Uličný.