Rubriky:

1. liga

Liberecký Fleišman je po operaci zubů, mimo může být i pět týdnů

10. dubna 2012 17:57 - Liberec

Liberecký fotbalista Jiří Fleišman dnes absolvoval stomatologickou operaci poté, co ho v sobotním ligovém utkání loktem udeřil sparťanský útočník Léonard Kweuke. Fleišman může být podle tiskového mluvčího libereckého klubu Lukáše Váni mimo hru až pět týdnů, v této sezoně si tak možná už nezahraje.

 

Petr Hloušek, Právo

Severočeši nyní zvažují, jestli na Kweukeho podají podnět k disciplinární komisi. Ta může kamerunského forvarda, který v zápase nebyl potrestán kartou, dodatečně sankcionovat.

Kweuke se s Fleišmanem střetl v samém závěru utkání, zakrvácený liberecký bek přišel o jeden zub, další dva měl vražené. Dnes v liberecké nemocnici podstoupil operaci. "Má sdrátovanou čelist," uvedl Váňa. Pro Fleišmana to znamená možná předčasný konec sezony, která má na programu posledních šest kol se závěrečným hracím dnem 13. května.

Liberečtí prý zatím nerozhodli, zda budou pro Kweukeho žádat i disciplinární postih. "Ještě to řešíme. Každopádně si myslíme, že se vůči Fleišmanovi jednalo o nestandardní zákrok," řekl Váňa.

Disciplinární komise může začít případ řešit i na základě zápisu o utkání, zprávě delegáta či podnětu od komise rozhodčích. "Klíčové pro nás bude stanovisko některé z těchto instancí. Na to počkáme. Budeme tedy postupovat naprosto standardně jako v každém podobném případě," řekl ČTK tiskový mluvčí FAČR Jaroslav Kolář.

Když disciplinárka v minulosti řešila fauly loktem, rozdávala tvrdé tresty. Za první prohřešek byli potrestáni teplický Milan Matula osmi a jeho spoluhráč Petr Lukáš s Petrem Švancarou ze Slovácka šesti zápasy. První dva se nakonec dočkali zmírnění trestu o dvě utkání.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..