Ml.Boleslav - Dukla 3:0Standardní situace a dvě hlavičky Johany zajistily Boleslavi hladkou výhru nad Duklou

50. Magera 1 : 0
64. Johana 2 : 0
69. Johana 3 : 0

Mladá Boleslav

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v pondělní dohrávce 15. kola Gambrinus ligy doma Duklu Praha 3:0, když všechny své trefy zaznamenali až ve druhém poločase. Na úvodní gól útočníka Magery z dorážky navázal stoper Johana, který se trefil dvakrát hlavou během necelých pěti minut. Boleslav při všech gólech těžila ze standardní situace a v tabulce přeskočila svého pondělního soupeře. Týmu z města automobilů patří po polovině soutěže pátá pozice, Dukla je sedmá.

Mladoboleslavský obránce Petr Johana se raduje ze vstřelení gólu proti pražské Dukle. Vpravo přibíhá Martin Nešpor.

Dukla venku vůbec nepřipomínala celek, který útočil na třetí výhru za sebou. Boleslav v souboji týmů s dobrou aktuální formou ukázala víc touhy a zaujetí a soupeře důsledným napadáním vůbec nepustila k jeho tradiční kombinační hře. A i když se Boleslav ztěžka dostávala za obranu Dukly, brankář Pražanů Rada musel být stále ve střehu.

Poprvé jej prověřil hlavičkou po standardní situaci domácí kapitán Johana, po půlhodině si zaběhl za hostující beky Kysela, jehož lob ale Rada pokryl včasným vyběhnutím. Aktivitou hýřil i levý bek Bořil, jedna z jeho střel skončila těsně vedle tyče.

Domácí velkou snahu ve vedoucí gól přetavili až po poločase. A začali úřadovat ze standardních situací, zahrávaných záložníkem Brunclíkem. V 50. minutě jeho trestný kop hlavou prodloužil Nešpor a důrazný Magera na druhé tyči míč nacpal za brankovou čáru.

Sváteční střelec Johana podtrhl boleslavskou výhru

Magera při gólové oslavě netajil svoji euforii: poté, co část podzimu strávil na mladoboleslavské farmě v třetiligovém Kolíně, pro něj byl pondělní zásah v druhém ligovém utkání za sebou velkou satisfakcí.

Pražanům první trest nestačil. Nejenže se dál vůbec nedostávali do hry, ale chvíli po první inkasované brance neuhlídali při rohu domácího kapitána Johanu, který prudkou hlavičkou přesně po roce v nejvyšší soutěži oslavil vstřelenou branku. Šestatřicetiletého stopera první zásah navnadil: za dalších pět minut si na Brunclíkův roh naskočil znovu a v lize po více než deseti letech zažil "dvougólový" zápas.

Po druhé Johanově trefě už tak odevzdaná Dukla přišla o zbytky nadějí na možné stíhání Boleslavi v závěrečné půlhodině. Boleslav si v pohodě vychutnala první letošní vítězství o tři branky, tým z Julisky naopak poprvé v sezóně vyšel střelecky naprázdno a téměř po měsíci prohrál.

Dohrávka 15. kolo Gambrinus ligy:
FK Mladá Boleslav - Dukla Praha 3:0 (0:0)
Branky: 64. a 69. Johana, 50. Magera. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Košec. ŽK: Janíček, Nešpor, Magera, Dosoudil - Vrzal, Malý. Diváci: 1973.
M. Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Dosoudil (86. Kúdela), Bořil - Brunclík, Janíček - Mareš, Magera, Štohanzl (75. Fillo) - Nešpor. Trenér: Minář.
Dukla: Rada - Romera, Božič, Vorel, Vrzal - Berger (70. Pázler), Gedeon (77. Podrazký), Borek - Svatonský (54. Přeučil), Pospěch, Malý. Trenér: Kozel.