Rubriky:

1. liga

Lavička nachystal na duel s Plzní motivační videoklip. Zabral a pomohl nám, pochvaloval si po výhře

30. března 2013 23:38 - Praha

Myslel na všechno. Dokonce i speciální videoklip nechal kouč Sparty Vítězslav Lavička před ostře sledovaným duelem s Plzní pro své svěřence nachystat a v přípravě na sobotní partii jim ho opakovaně promítal. „I podzimní penalta odpískaná proti nám v Plzni v něm byla připomenuta, přičemž jsme ale hráčům jednoznačně zdůraznili - nereagovat,“ přiznal letenský trenér, že nechtěl za žádnou cenu dopustit, aby jeho hráči šli do boje o první příčku s krvavýma očima. Natož aby snad v sobě nesli a skousávali pocit křivdy. „To by bylo to nejhorší, co by se mohlo stát. Hráčům jsme naopak připomínali, že se hraje a rozhoduje tady a teď,“ prozrazoval Lavička.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zmiňovaný videoklip nakonec skutečně pomohl. Stejně jako důkladná psychologická příprava, na které si Lavička tolik zakládá.

Lavička: Rozhodla přidaná hodnota

„I proto, že jsme hráčům soustavně opakovali, že dokonalé plnění povinností a taktických úkolů musí provázet i přidaná hodnota, kterou do zápasu dají. A oni to dokázali, v čemž byl hlavní rozdíl mezi námi a Plzní," připomínal sparťanský trenér zásadní rozdíl mezi svým týmem a ligovým lídrem.

Touhu po vítězství, vůli, která z Pražanů pramenila, obrovskou vervu, jež z nich prýštila od první do poslední minuty. Na rozdíl od chladně působících a až příliš profesorky hrajících Západočechů.

„Neřekl bych, že bychom nechtěli na Letné vyhrát. Sparta byla ovšem lepší v pohybu, měla víc druhých míčů, takže byla i u balónu častěji. Proto byla silnější a zaslouženě zvítězila," bránil ovšem své hráče plzeňský kouč Pavel Vrba, i když netajil, že je výsledkem i hrou zklamaný.

„Zbytečně jsme si hru komplikovali složitou rozehrávkou, a protože jsme navíc nebyli vpředu patřičně aktivní a obrannou linii Sparty přes příležitosti Kovaříka či Bakoše nepřekonali, nemohli jsme uspět," glosoval prohru, po níž jeho Plzeň přišla na čele tabulky o tříbodový náskok.

Trenéři přiznali, že i na druhý gól mysleli

„Ale my i Sparta máme dál všechno ve své moci, přičemž jsou zde i další silná mužstva - Olomouc a Jablonec. Pro ligu i diváky jen dobře, že závěr soutěže bude zajímavý," opakoval Vrba, že výsledek z Letné mistrovský rébus zatím neřeší.

Mnohé k němu ale napověděl, i když říci mohl ještě víc. To kdyby Sparta přidala k Lafatově trefě ještě druhou branku a měla by tak ve vzájemné bilanci s Plzní navrch.

„Samo sebou, že jsme ji přidat chtěli, protože jsme si byli vědomi, že při bodové rovnosti by mohlo v konečném účtování i toto kritérium rozhodovat," přiznával letenský trenér Lavička a naznačil, že i proto poslal v samém závěru na trávník Bednáře a po něm Kweukeho. Branky se však nedočkal. „Je třeba vidět i kvality soupeře," připomněl.

„Já to věděl, hráči si byli také vědomi, že prohrát 0:2 by pro nás bylo horší. Čímž ovšem neříkám, že jsme v závěru bránili porážku o gól, neboť jsme samozřejmě prohrát nechtěli," potvrzoval plzeňský Vrba, že i on v závěru utkání počítal a kalkuloval.

zp, dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..