Plzeň si vzala zpátky první příčku a odsunula Spartu, Boleslav má bod z Hradce

Třemi zápasy pokračovalo v neděli 22. kolo fotbalové Gambrinus ligy. Jablonec porazil Slovácko vysoko 4:1 a udržel kontakt se špicí. Plzeň po porážce na Spartě hostila Teplice a po výhře 2:1 se vrátila na první příčku. Viktoria tak náležitě zareagovala na sobotní výhru Sparty v Olomouci. Hradec Králové měl Mladou Boleslav na lopatě, ale zápas nakonec přinesl remízu 2:2.

Plzeňští hráči se radují z gólu proti Teplicím.

Plzeň se hodlá vrátit na vítěznou vlnu. V minulém kole prohrála na Spartě a v týdnu pak i v poháru v Jablonci. Na dvě porážky v řadě není Viktoria v poslední době zvyklá, ale sestupem ohrožené Teplice neměly být pro aspiranta na titul přijatelným soupeřem. Plzeň s nimi neprohrála v posledních pěti zápasech.

Však také Viktoria hrála celý zápas na jednu branku, šancí měla spoustu - ale v nastavení se málem strachovala o tři body a návrat na první příčku tabulky. Jediným jejím střelcem totiž byl Bakoš. Trefil se před přestávkou a pak hned po ní, takže Plzeň měla klid. Možná až moc velký, takže Afričan Litsingi v nastavení snížil a domácí byli rádi, že bezzubí záchranáři už nemají čas na vyrovnání. Teplice zůstaly předposlední.

Jablonec si pohrál se Slováckem

Cítili křivdu, když gólem-nególem přišli v Příbrami o vyhraný zápas. Fotbalisté Jablonce tak potřetí za sebou remizovali, takže v domácím duelu se Slováckem už zase potřebovali zabrat a vyhrát.

Zápas se jim povedl náramně. Již do přestávky bylo jasno, dvakrát se v prvním poločase trefil Vaněk a jednou Kopic. Druhá půle skončila smírně, což dohromady dalo hladkou výhru domácích. Slovácko z jedenácti zápasů na Střelnici vyhrálo jen jednou před 11 lety 2:1 a jednou tady uhrálo remízu.

Hradec bez vyloučeného Fukala výhru neudržel

Hradečtí votroci výrazně ožili výhrou v Brně, nicméně sestup jim hrozí dál. Mladá Boleslav se pohybuje hned za špicí tabulky, Východočeši to však na ni umějí. Hradec z dosavadních pěti ligových zápasů prohrál s Boleslaví jen jednou.

Však také Hradec rozehrál zápas nad očekávání dobře, již do přestávky získal dvoubrankový náskok. Ve druhé půli snížil Magera a začalo drama. Tím spíše, že po druhé žluté kartě musel ze hřiště domácí kapitán Fukal. Boleslav toho využila a Ščuk minutu před koncem vyrovnal.