Rubriky:

1. liga

Baník čeká na pomoc Ostravy, jinak podá návrh na insolvenci

15. května 2013 14:47 - Ostrava

Pokud město Ostrava v pondělí finančně nepodpoří zadlužený fotbalový Baník, podá vedení klubu návrh na insolvenci. Novinářům to dnes řekl primátor Petr Kajnar (ČSSD). Informaci potvrdila i mluvčí klubu Eva Šimčíková. Uvedla, že když město neodkoupí nemovitosti na Bazalech, kde hráči hrají, vyzve dozorčí rada představenstvo, aby okamžitě připravilo veškeré podklady pro vypracování insolvenčního návrhu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ostravští zastupitelé budou o dalším osudu Baníku jednat v pondělí na mimořádném zasedání zastupitelstva. Vedení města se nakonec rozhodlo, že dá přednost odkupu nemovitostí, které tvoří areál na Bazalech, před odkupem akcií. Podle původního odhadu společnosti PricewaterhouseCoopers mají nemovitosti reálnou tržní hodnotu 111,5 miliónu korun. Dalším znaleckým posudkem, který si město nechalo zpracovat, byly nemovitosti oceněny na zhruba 115,6 miliónu korun.

Město by za ně podle Kajnara zaplatilo necelých 115 miliónů korun. "Dohodli jsme se, že tu cenu snížíme o náklady, které byly spojeny s odhady a oceněním či auditem, což je něco přes milión," podotkl Kajnar.

Jednota mezi zastupiteli nepanuje

Město už dlouho hledá cestu, jak Baník zachránit, ale zatím se jeho představitelé na ničem neshodli. Také výsledek pondělního hlasování je nejistý, protože ani mezi koaličními zastupiteli, především z řad ČSSD, nepanuje názorová jednota. "Jsou zastupitelé, kteří rozumí tomu, že město by mělo mít fotbalový klub. Jsou zastupitelé, kteří říkají, že to je jenom pár fanoušků, a že kvůli tomu by město nemělo vydávat peníze," uvedl Kajnar, který připomněl, že město podporuje i další sporty jako hokej, házenou, volejbal či basketbal. Město by podle jeho mínění navíc koupilo areál, který je v lukrativní části Ostravy.

Kupní smlouva by podle Kajnara město nezavazovala k rekonstrukci stadiónu. Také provozní náklady stadiónu ve výši asi 25 miliónů korun ročně by nadále nesl Baník, který by městu platil ještě roční nájemné.

Zastupitelé budou o Baníku jednat pouhý den předtím, než klubu vyprší lhůta pro odvolání pro udělení licence, kterou jako jediný z účastníků první ligy zatím nedostal. Důvodem jsou především dluhy, které podle odhadů výrazně převyšují 100 miliónů korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..