Rubriky:

1. liga

Brno - Slovan Bratislava 3:1

Fotbalisté Brna završili oslavy století klubu výhrou nad bratislavským Slovanem

9. června 2013 22:23 - Brno

Fotbalisté Zbrojovky Brno porazili v přátelském utkání, kterým vyvrcholily oslavy stého výročí založení klubu, Slovan Bratislava 3:1. Slovenský mistr sice vyhrál první poločas, když vedoucí branku vstřelil z penalty argentinský obránce Ezequiel Gorisito, Zbrojovka však po změně stran otočila výsledek brankami Michala Škody, Pavla Mezlíka a Daniela Přerovského.

 

Václav Šálek, ČTK

Program oslav začal v sobotu slavnostním večerem v Městském divadle, kde bylo oceněno padesát osobností brněnského klubu ze tří historických období. V prvním od vzniku do 70. let byli mezi oceněnými například i mlynář Cyril Lacina, který v lednu 1913 brněnský klub založil, nebo bývalý hokejový a fotbalový reprezentant Vlastimil Bubník.

V druhém období nazvaném Éra mistrů republiky získal ocenění mistrovský tým Zbrojovky z roku 1978 v čele s trenérem Josefem Masopustem a útočníkem Karlem Kroupou. Ten zároveň vyhrál anketu Brněnského deníku Rovnost o nejlepšího Zbrojováka století.

V poslední éře od 80. let do současnosti byli mezi jmenovanými například trenér Petr Uličný a někdejší hvězda klubu Roman Kukleta.

Součástí oslav byl i fotbalový turnaj fanklubů a autogramiáda. V předzápase se střetli bývalí fotbalisté Zbrojovky se současnými hokejisty Komety Brno, Zbrojovka vyhrála 5:2.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..