Rubriky:

1. liga

Plzeň čeká raketový start. Zvládneme ho, ujistil Horváth poté, co Viktorka smázla Kluž

10. července 2013 21:00 - Praha

Neměli proti sobě žádné nazdárky. Vždyť Kluž si obstojně vedla v minulé sezóně Ligy mistrů, kde dokoknce dokázala vyhrát na půdě Manchesteru United. Přesto si fotbalisté mistrovské Plzně v závěrečném zápase na soustředění v Rakousku zastříleli a rumunskému soupeři vyprášili kožich v poměru 4:1. Forma přichází v pravý čas, novou sezónu odstartuje Viktoria v raketovém tempu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Renomovaný soupeř nevěděl, co se s ním děje. A to ještě Západočeši litovali, že Kluži nenasypali mnohem víc gólů. „V prvním poločase jsme byli podstatně lepším týmem, kromě tří branek jsme si vytvořili i několik dalších příležitostí, které ovšem zůstaly neproměněny," hodnotí kapitán Pavel Horváth pro klubové stránky.

Závěrečný hvizd vydařeného úterního duelu zároveň ukončil devítidenní soustředění v rakouském Westendorfu. Plzeňští zamířili domů a přesně o půlnoci dorazili ke stadiónu ve Štruncových sadech. Náladu jim kazilo pouze zranění Michala Ďuriše a zdravotní komplikace Marka Bakoše. „Oba hráči ve středu podstoupí podrobnější vyšetření v plzeňské fakultní nemocnici," sdělil tiskový mluvčí klubu Pavel Pillár.

Jeden den volno, pak ostrý start

Ve středu dopřál trenér Pavel Vrba týmu volný den na odpočinek. Od čtvrtka se však Západočeši začínají připravovat na páteční Superpohár s Jabloncem a na úterní utkání druhého předkola Ligy mistrů se Sarajevem.

Plzeňáky provázely zdravotní problémy již od začátku letní přípravy. Kapitán věří, že on sám bude do ostrého startu sezóny v pořádku. „Jelikož Superpohár hrajeme v pátek a Ligu mistrů v úterý, věřím, že na tom budu zdravotně ještě o něco lépe," říká Horváth.

Soustředění si pochvaloval. „Byli jsme ve Westendorfu spokojení, už jsme tam byli potřetí nebo počtvrté. Jediným vážnějším problémem se jeví zranění Michala Ďuriše. To nás všechny mrzí, protože je samozřejmě podstatně lepší nastupovat v plné síle."

Tím spíše, že sezónu odstartuje český mistr v pekelném tempu. „Výhodou je, že máme dostatečně široký kádr a pokud někdo nebude úplně zdravý nebo se bude cítit unavený, máme kým ho nahradit. Ale jsem přesvědčen, že to zvládneme," ujišťuje Horváth.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..