Dokud nedám gól, šance na Spartě mě budou strašit, kál se záložník Slovácka Volešák

Na Letné vyrostl, ale fotbalový osud Ladislava Volešáka (29) zavál až na Slovácko. V sobotu mohl Spartu hodně potrápit, možná jí sebrat i body, ale obě své velké šance zahodil...

Volešák ze Slovácka (vpravo) v souboji se sparťanem Hušbauerem během utkání 9. kola první fotbalové ligy.

Uvědomujete si, že jste mohl dát nejméně jeden gól, a třeba i otočit zápas?

Mrzí mě to... Kdybych alespoň jednu šanci proměnil, především tu hlavou za stavu 2:1 pro Spartu, mohlo se stát cokoliv.

Co se stalo, že jste dvě tutovky neproměnil?

Při té první jsem chtěl míč uklidit po zemi do brány. Jenže mi skočil... Na to se ale nemůžu vymlouvat, byla to stoprocentní šance. Víc mě mrzí ta hlavička. Měl jsem tlačit balón víc do země, myslím si, že by to Vaclík neměl. Jenže to jsou kdyby, a na ty se ve fotbale nehraje. Mrzí mě to.

Co vám řekli spoluhráči v kabině?

Už jsme si to vyříkali a zůstane to mezi námi. Je to škoda, mohli jsme si odvézt dobrý výsledek, místo toho jsme si odvezli čtyřku.

Vy jste se po sparťanské dvougólové čtvrthodině vrátili do zápasu. Umožnil vám to lehkovážnější přístup Sparty nebo jste ji prostě přehráli?

Hodně polevila. Hlavně ve druhé půli. Nám pomohl kontaktní gól. Sparta se hodně těžko dostávala zpátky. Je to škoda, že jsme toho nevyužili. Dalo se tu něco uhrát.

Když jste po čtvrt hodině prohrávali o dva góly, nebál jste se velkého debaklu?

Na Spartě nikdy nevíte. Ale domácí se uklidnili jako v pondělí se Znojmem a už se dopředu moc nehnali. Nechali nás hrát. O poločase jsme si řekli, že to z naší strany nakonec nebylo tak špatné, a když hru zpřesníme, dá se tu něco udělat. O to víc mě štve, že jsem ty šance neproměnil. Dokud to neodčiním vstřelením gólu, bude mě to strašit a mrzet.

Čím si vysvětlujete, že obrana v úvodu zápasu fungovala tak špatně?

To si řekneme v kabině, ale já tam neviděl tak hrozné chyby. Ale je fakt, že se nám nemělo stát, aby Brabec rozehrál míč prakticky z půlky a Hušbauer ho dostal do vápna, třikrát naznačil, vykoupal našeho gólmana a nikdo mu v tom nezabránil. Navíc se to stalo už ve čtvrté minutě. To se prostě stát nesmí.

Chyběl hodně v obraně distancovaný Jan Trousil?

Pochopitelně, je to náš kapitán, lídr mužstva. Ve středu hrajeme pohár v Pardubicích, tam si odsedí druhý zápas a proti Ostravě už bude moci hrát. To snad budeme v plné síle.

Nakonec jste dostali ještě dva góly...

Právě. Výsledek 1:4 z našeho pohledu vypadá hodně špatně. Takový debakl jsme si nezasloužili. Na bod jsme měli. Nevím, jestli byl úplně zasloužený, ale byl by v každém případě moc cenný.

Minulý zápas jste dostali na Letné také čtyři góly. Byla si ta utkání podobná?

Hodně podobná. Minule zahodil šance Libor Došek, já to po něm převzal... Sice jsme v pátek jeden gól dali, ale mělo jich být víc.

Vy jste ve Spartě začínal, prožíváte zápasy na Letné víc než jiné?

Na Spartu se těší každý, krásný stadión, výborná atmosféra, která na každého dýchne. Nemohu říct, že bych zápasy se Spartou nějak extra prožíval, ale jsou jiné, protože Sparta mě vychovala. Vyrůstal jsem tu od deseti let, prožil tu krásné chvíle, na které budu vždycky vzpomínat. Možná to vyzní paradoxně, ale tím spíš mě mrzí, že jsem jí nedal gól a nevzali jsme jí body.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.