Rubriky:

1. liga

Policie odložila případ údajné korupce v Teplicích

5. dubna 2005 11:09 - PRAHA

Policie odložila případ údajné korupce v teplickém fotbalovém klubu. Nebyly totiž zjištěny skutečnosti, které by opravňovaly někoho obvinit. V úterý to řekl okresní státní zástupce v Teplicích Miroslav Kyselák.

Brněnská expozitura Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality zahájila v polovině loňského roku trestní řízení proti FK Teplice pro podezření z korupce. Kyselák upřesnil, že expozitura případ teplického fotbalu odložila 1. dubna.

Ředitel klubu František Hrdlička řekl, že o tomto výsledku ani na chvíli nepochyboval, přesto dnes pocítil úlevu. "Budu mít lepší spaní a víc klidu na práci. Vím, že jsme se ničeho nedopustili, ale jsem rád, že to teď máme potvrzené. To je dobrý signál pro naše fanoušky i sponzory," řekl Hrdlička.

Rozhodnutí policie pro něj osobně znamená i to, že může kandidovat do výkonného výboru ČMFS. Dodal, že o podezření vůbec nic neví, protože nikdo z klubu za celou dobu nebyl u výslechu. Podle státního zástupce i v Teplicích prošetřovala policie především telefonní odposlechy. Jména volajících však neprozradil, protože to zákon u odložených případů nedovoluje.

Teplickou kauzu ve čtvrtek pravděpodobně uzavře i fotbalová disciplinárka.

Policie odložila i podobné případy v pražské Spartě a druholigovém Mostu. Naopak kauza 1. FC Synot už dospěla k soudu, líčení však bylo dnes v Kroměříži odročeno na 13. června.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..