Rubriky:

1. liga

Fanoušci Baníku kvůli Lukešovi vyhlásili válku vlastnímu vedení

12. února 2014 22:28 - Ostrava

Způsobem, jakým se v zimě zbavilo služebně nejstaršího hráče Martina Lukeše, proti sobě vedení fotbalového Baníku Ostrava poštvalo vlastní fanoušky. Skalní a radikální část příznivců čtrnáctého celku podzimní části ligy na dnešním setkání s představiteli klubu oznámila, že za takových okolností je jakákoliv součinnost s Baníkem nemožná.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pětatřicetiletého záložníka Lukeše, který až na rok strávený ve Slavii prožil takřka celou fotbalovou kariéru v Ostravě, Baník v lednu odsunul z prvoligového kádru kvůli neperspektivnosti a slabé výkonnosti. Forma jeho vyřazení však rozlítila fanoušky, kteří na tradičním setkání před začátkem sezóny vedení klubu de facto vyhlásili boj.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

"Neřešíme vůbec sportovní stránku, která je plně v kompetenci trenéra, ale to, jak se vedení Baníku zachovalo k Martinu Lukešovi, jakožto k ikoně klubu, nemá obdobu nikde jinde na světě. Je to urážka nejen hráče, který v Baníku skoro prožil 25 let života a dýchal pro něj, ale i nás fanoušků, kteří mužstvo jezdíme podporovat. Tímhle jste mezi nás postavili zeď," řekl jeden z příznivců předsedovi představenstva Petru Šafarčíkovi.

Dodal, že fanoušci se úměrně tomuto kroku, který Šafarčík obhajoval, budou chovat i v rámci blížící se jarní sezóny. Na svém rozhodnutí trvá také kouč František Komňacký, který se ho publiku snažil dlouhé minuty vysvětlit. "Opravdu si za ním stojím. Martin Lukeš toho pro Baník vykonal strašlivě moc a měla by se mu to za postavit skoro až socha, ale chceme hrát už trochu jiným stylem a ostatně měl i nejhorší výsledky fyzických testů," řekl Komňacký.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..