Rubriky:

1. liga

Jarolím: Nevycházel jsem z údivu

10. května 2005 18:08 - PRAHA

Fotbalová Slavia se jen těžko vzpamatovává ze šoku, který jí připravili v pondělní ligové dohrávce fotbalisté Českých Budějovic. Jeden z nejvážnějších adeptů sestupu porazil celek bojující o druhé místo tabulky na jeho hřišti 2:0 a výrazně mu tak zkomplikoval cestu do předkola prestižní Ligy mistrů.

 

Slavia.cz

Pro slávistického trenéra Karla Jarolíma to byla dvojnásob hořká pilulka. Jednak to byla vůbec první prohra Slavie pod jeho vedením a hlavně červenobílí opět klesli v tabulce na třetí příčku s tříbodovou ztrátou na druhé Teplice.

"Přiznám se, že ani s odstupem čtyřiadvaceti hodin jsem se s tím nějak nedokázal srovnat. Jsou věci, které prostě nechápu. Třeba přístup některých hráčů v prvním poločase. To bylo něco naprosto příšerného..."

Jmenovat konkrétní jména nechce, pohovory s hráči ho teprve čekají, nicméně za svými tvrdými slovy si stojí. A není se čemu divit, vždyť Slavia  doslova zahodila do koše předchozí výhry nad Teplicemi a Brnem, které ji vynesly na druhou příčku tabulky.

Že by sešívaní tak  trochu podcenili soupeře, který se plácá u samého ligového dna? "To mi snad ani neříkejte. Přesně tohle jsem hráčům v kabině před zápasem říkal. Zdůrazňoval jsem jim, že pro nás vlastně liga začíná až teď. A co se stane? Vyběhnou na hřiště a je to chaos. Přiznám se, že jsem nevycházel z údivu..."

Chybějí hráči

Slavia nyní musí pondělní výpadek co nejdříve odčinit, chce-li postoupit do předkola Ligy mistrů. Šanci bude mít už v sobotu před televizními kamerami v Příbrami.

"Vzhledem k tomu, v jakém stavu je momentálně náš hráčský kádr, tak to nebude nikterak lehké. Piták sice již začal s lehkým tréninkem, ale jeho start je stále ohrožen. Navíc máme tři hráče v trestu - Bejbla, Gedeona a Holeňáka a k tomu všemu ještě Švec odjíždí s reprezentační devatenáctkou, takže to asi bude hodne poslepované."

Jeho slova tak trochu zavánějí opatrným alibi pro případ dalšího výpadku. To však Karel Jarolím kategoricky odmítá: "Kdepak, tak to vůbec není. Sám jsem hráčům říkal, že není čas na nějaké truchlení a hledání zástupných důvodů. Sami jsme si to pokazili a sami to taky musíme vydřít zpátky!"

Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..