Rubriky:

1. liga

Hudler si přibalil čepice

9. ledna 2003 17:56 - PRAHA

Po zjištění, že v Rusku panují tuhé mrazy, ještě narychlo přibalil dvě čepice, a pak už by se velký hokejový talent Jiří Hudler vydal na první zahraniční angažmá. Pět dnů po svých 19. narozeninách odletěl do Kazaně, jejíž dres by měl obléknout už v sobotním ligovém zápase proti moskevskému CSKA.

 

ČTK-Alexandra Mlejnková

"Strach nemám, spíš se těším. Přiznávám ale, že moc nevím do čeho jdu. Jen věřím, že mě tahle zkušenost zocelí po hokejové stránce a prospěje i mě osobně," řekl těsně před cestou do metropole Tatarstánu.

Tušil, že vyráží vstříc nejen náročnému hokejovému testu, ale i životní zkoušce vlastní odolnosti a soběstačnosti. "Možná je dobře, že se budu muset sám o sebe postarat." Po návratu z MS dvacetiletých stihl doma ve Vsetíně jen zajít za známými, vybalit, vyprat a zase zabalit věci. "Hlavně jsem se pořádně vyspal, dobře najedl a ještě jsme si s mančaftem ve vsetínské šatně dali párečky. Budu spoluhráčům na dálku držet palce, aby udělali play-off."

Komfort Hudler nečeká

Při prvních krůčcích v Kazani by mu měli dělat společnost bývalý obránce Slavie Andrej Jakovenko, nyní působící jako hráčský agent, a hlavně v týmu působící útočník Jan Benda, německý reprezentant s českými předky, s nímž má dokonce Hudler bydlet v jedné části bytového komplexu. "Osobně ho neznám, ale všichni mi říkali, že je fajn," řekl na adresu bývalého hráče pražské Sparty i Slavie. "Nečekám žádný komfort, ale slyšel jsem, že je tam o hokejisty dobře postaráno. A to mi stačí. Asi nedostanu zpočátku tolik minut na ledě, chci však trpělivě počkat na svou šanci."

Martin Kézr

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..