Rubriky:

1. liga

Poborský: Nesdílím trenérovy metody

21. září 2005 20:26

To, co ve fotbalové Spartě vřelo už několik dní, naplno vybublalo napovrch ve středu odpoledne. Neshody mezi trenérem Jaroslavem Hřebíkem a hvězdou týmu Karlem Poborským vyústily aktem, kdy hráč oznámil, že se vzdává kapitánské pásky. Co k tomu zkušeného záložníka české reprezentace vedlo, vysvětlil Poborský v rozhovoru pro deník Právo.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Proč jste se ve středu vzdal kapitánské role v pražské Spartě?
Rozhodl jsem se tak dobrovolně před pohárovým zápasem v Litvínově a nechci, aby to vyznělo jako laciné gesto. Kapitán by měl být prodlouženou rukou trenéra. Já ale všechny trenérovy metody nesdílím a z toho důvodu bude lepší, když pásku převezme někdo jiný. Možná to bude pro dobro věci. Osobně mě to mrzí, protože mužstvo za mnou stálo. A pro mě být kapitánem ve Spartě bylo ctí, protože větší pocta v klubovém fotbale v republice není. Po úvaze jsem došel k názoru, že tenhle krok, jaký jsem učinil, bude nejvhodnějším řešením.

Jak dlouho ve vás tohle rozhodnutí zrálo?
Delší dobu. Už to přešlo mediálně někam dál, než jsem chtěl. Myslím, že se povede situaci utišit a věci vyjasnit tak, aby Sparta jela dál.

Které trenérovy metody vám nejvíc vadily?
Nechtěl bych to rozvíjet. Možná to zní divně, ale nemíním Spartě ublížit ještě víc. Prostě nejsem zastáncem všech trenérových metod, tak to prostě je.

Jak jste spoluhráčům svoje stanovisko oznámil?
Předstoupil jsem před kluky a škoda, že u toho nebyl trenér, který musel někam odletět. Bylo důležité, aby to hráči slyšeli ode mě a ne aby se to dozvěděli až druhý den z tisku.

Co je teď pro Spartu nejdůležitější?
Odehrát dva až tři zápasy na úrovni a hlavně s výsledkem, abychom se konečně rozjeli.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..