Rubriky:

1. liga

Bárta se zabydluje na postu jablonecké brankářské jedničky. A těším se na Spartu, říká gólman

28. února 2016 11:41 - Jablonec

Příjemným překvapením dosavadního průběhu jarní části fotbalové sezóny jsou výkony jabloneckého gólmana Michala Bárty. Třebaže na podzim neodchytal v lize ani minutu, stal se po zimní přípravě týmovou jedničkou na brankářském postu. „A chci v brance vydržet co nejdéle,“ svěřil se po vítězném zápase s Brnem.

 

Radek Petrášek, ČTK

Co říkáte na fakt, že jste se prosadil do základní sestavy?

Snažil jsem se po příchodu do Jablonce loni v létě tvrdě trénovat, makat a udělat všechno, abych se dostal do branky. I když jsem byl půl roku dvojkou, pořád jsem věřil, že šance přijde. V zimní přípravě se mi povedlo neinkasovat. A snad jsem přesvědčil trenéra, aby mi dal důvěru i v lize.

Trenérem brankářů v Jablonci je Michal Špit, který ještě na podzim patřil do hráčského kádru.

Když jsem přišel do klubu, byl Michal v podstatě mým brankářským kolegou. Tykali jsme si, což zůstalo. Předtím jsem byl ale zvyklý trenérům vykat.

Po výhře nad Jihlavou 2:0 jste prohráli 2:3 v Liberci a porazili Brno 3:0. Těší vás dvě vychytaná čistá konta ze tří zápasů?

Při derby v Liberci nebyl výsledek optimální, ale snažil jsem se to hodit za hlavu a už na utkání nemyslet. Spíš jsem se připravoval na další zápas s Brnem, který dopadl dobře. Měl jsem tam jeden těžký zákrok po standardní situaci Zavadila, jinak si hosté moc střel na branku nevypracovali.

Nyní vás čekají dvě vystoupení v Praze. Ve čtvrtek hrajete v domácí pohárové soutěži na Dukle a hned v neděli v lize na Spartě. Je to pro vás výzva?

Proti Spartě jsem nastoupil na Letné už při svém působení v Baníku Ostrava a nebylo to moc slavné. Ale uznávám, že Sparta je v českém fotbale pojmem a takové zápasy jsou pro každého jejího soupeře zkouškou. A tak se na ně těšíme.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..