Rubriky:

1. liga

Midtjylland podle médií přijal rekordní nabídku Sparty za Kadlece

31. srpna 2016 22:50 - Praha

Fotbalový reprezentant Václav Kadlec se zřejmě stane nejdražším hráčem v historii české ligy. Podle dánského listu Ekstra Bladet přijal Midtjylland nabídku pražské Sparty ve výši 2,7 miliónu eur (asi 73 miliónů korun). Dosud nejvíce zaplatila Slavia za Gina Van Kessela, a to 32 miliónů. Oficiálně zatím Kadlecův přestup oznámen nebyl.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jednání potvrdil v úterý majitel Sparty Daniel Křetínský. "Splnili jsme, co jsme splnit mohli. Za Kadlece jsme nabídli třikrát více, než byla naše historicky nejvyšší nabídka za jakéhokoli jiného hráče. Teď je to v rukách pana Pasky (Kadlecův agent), kterému věříme, že to dotáhne," řekl Křetínský.

Původní nabídku sice Midtjylland odmítl, ale navýšenou částku už přijal. Na Kadlecovi tak vydělal, protože z Frankfurtu ho v lednu koupil údajně za 13 miliónů dánských korun (asi 48 miliónů korun). Dá se očekávat, že ve čtvrtek už bude Kadlec představen jako posila Sparty.

Midtjylland už oznámil příchod možné Kadlecovy náhrady. Z čínského celku Kuang-čou R&F získal na hostování brazilské křídlo Bruninha. Z Gentu pak angažoval na hostování norského křídelního hráče Gustava Mendoncu Wikheima, který dříve hrál i proti Mladé Boleslavi za Strömsgodset.

Na Letnou by se čtyřiadvacetiletý útočník vrátil už na třetí angažmá. Poprvé do Sparty přišel jako šestnáctiletý. V roce 2013 zamířil do Frankfurtu, aby se o dva roky později vrátil na půlroční hostování, kdy během třinácti zápasů nastřílel devět branek. Celkem má v české lize odehráno 124 zápasů, v nichž dal 41 gólů.

Pro Spartu by to byla druhá velká posila v tomto týdnu, v úterý do týmu přišel Tomáš Rosický.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..