Ruský Lokomotiv převálcoval Davos

DAVOS

Doslova nezadržitelná jízda Rudé mašiny by se dal nazvat výkon hokejistů ruského celku Lokomotiv Jaroslav, kteří v sobotním utkání Spenglerova poháru ve švýcarském Davosu přehráli domácí celek 5:2. Za hosty otevíral skóre Martin Hlavačka. Ve druhém zápase se finský tým Jokerit Helsinky dočkal první výhry v letošním poháru.

V dresu Jaroslavle nastoupili tři veteráni zámořské NHL Sergej Němčinov, držitel Stanley Cupu 1994, Andrej Kovalenko a bývalý obránce Philadelphie Dimitrij Juškevič. Ruský celek měl pomalejší start. Hokejový stroj se však začal rozjíždět po první brance, kterou ve 26. minutě otevřel skóre a poslal Davos do vedení bývalý hráč Montrealu Oleg Petrov.

Hráči Davosu předváděli proti favorizovanému soupeři skvělou a odvážnou hru. V první třetině na ledě dominovali a vytvářeli si více gólových příležitostí. Tomuto vývoji zápasu však udělal přítrž český hokejista Martin Hlavačka v dresu Jaroslavle, který ve 35. minutě srovnal na 1:1. O necelých pět minut později se ke střele dostal jeho spoluhráč Antipov a druhou třetinu ukončil stavem 2:1.

Hráči ruského celku v šatně doplnili síly více než domácí celek a tak mohli v úvodu poslední třetiny předvést třígólovou smršť. V rozmezí tří minut překonali brankáře Davosu Bucajev, Kovalenko a But a upravili skóre na 5:1. Necelých devět minut před koncem snižoval na 2:5 opět Petrov.

Nedělní program 28.12.
15:30Krefeld vs. Jaroslavl
20:45Helsinki vs. Tým Kanady
Výsledky sobotních zápasů Spenglerova poháru
Lokomotiv Jaroslavl vs. HC Davos 5:2
Třetiny: 0:0, 2:1, 3:1, Branky: 35. Hlavačka, 40. Antipov, 43. Bucajev, 44. Kovalenko, 45. But - 26. a 52. Petrov
Krefeld vs. Jokerit Helsinky 2:4
Třetiny: 1:1, 1:1, 0:2, Branky: 15. Kunce, 37. Wright - 5. Koivisto, 32. Gardner, 54. Hentunen, 60. Peltonen