Rubriky:

Evropské ligy

Pantaniho nepozvali na Tour, skončil v blázinci

4. července 2003 15:20 - ŘÍM

Ve čtvrtek, po dvanácti dnech, opustil italský cyklista Marco Pantani psychiatrickou léčebnu v Teolu blízko Padovy, kde se léčil z těžkých depresí. Třiatřicetiletý vynikající vrchař se v péči odborníků ocitl po řadě dopingových skandálů, spojených se soudními procesy, a hlavně kvůli skutečnosti, že jej pořadatelé nepozvali na slavnou Tour de France.

 

Pantani na klinice podstoupil řadu vyšetření, teď mu budou pomáhat k návratu do spokojeného života jeho osobní lékaři. "V této chvíli by byl jakýkoli komentář o Pantaniho budoucnosti předčasný," odmítl spekulovat šéf stáje Mercatone Uno Davide Boifava. Sám cyklista však nedávno z kliniky vzkázal, že se na podzim vrátí a má v plánu startovat na španělské Vueltě.

TOUR Opět hon na Armstronga

Další dny hodlá Pantani strávit výhradně v rodinném kruhu. Podle jeho otce Paola se není čemu divit, že Pantani skončil na psychiatrii. Vždyť jej prý dopingoví komisaři pronásledovali na každém kroku, při nějakém nálezu následovalo slyšení u soudu, trest a pak zase návrat ke sportu. A teď přišla další rána pod pás od pořadatelů Tour, zlobil se Pantani senior.

Jeho syn přitom slavnou 'Starou dámu' před pěti lety vyhrál, v témž roce mu patřil také vavřín pro nejlepšího muže Gira. O rok později v Itálii však uvízl v sítu dopingových kontrol a od té doby jen paběrkuje. "Co musel Marco a naše rodina prožít, si nikdo nedokáže představit," svěřil se Paolo Pantani.

ČTK

Zrušit