Kudrna dvěma góly pomohl Magnitogorsku na druhé místo

MOSKVA

Útočník Jaroslav Kudrna se dvěma góly zasloužil o dnešní vítězství hokejistů Magnitogorsku nad Čechovem, které posunulo Metallurg na druhé místo v tabulce superligy. Kudrna nejprve v první třetině odpověděl vyrovnáním na gól krajana Jana Horáčka a necelých šest minut před koncem zpečetil skóre na 3:1. Jeho tým předstihl dosud druhý CSKA Moskva, který prohrál doma v prodloužení s Jaroslavlí.

Jaroslav Kudrna (vpravo) v dresu české reprezentace - ilustrační fotografie.

Až do poloviny poslední třetiny držel gólman Dušan Salfický čisté konto Nižného Novgorodu v zápase proti Čerepovci, než při čtyřbrankovém vedení inkasoval třikrát během necelých pěti minut.

K návratu do zápasu zavelel Petr Čáslava, který přihrál na první čerepovecký gól, krátce po třetí trefě však dostal trest na pět minut a do konce utkání za hrubost a jeho vyloučení soupeř potrestal do minuty posledním gólem zápasu.

Rusko - 13. kolo:
Čeljabinsk - Chabarovsk 3:1 (za hosty Platil 1+0), Magnitogorsk - Viťaz Čechov 3:1 (Kudrna 2+0 - Horáček 1+0), Nižnij Novgorod - Čerepovec 5:3 (za hosty Čáslava 0+1), Togliatti - Novokuzněck 4:1, Ufa - Novosibirsk 7:3 (za domácí Mikeska 0+1, Philipp 0+1), CSKA Moskva - Jaroslavl 1:2 v prodl.