Hokejisté Popradu dobyli Žilinu a vyrovnali stav finále

ŽILINA/KAZAŇ

Hokejisté Popradu dokázali po dvou porážkách za sebou porazit Žilinu a vyrovnali stav série finále slovenské extraligy na 2:2. Svěřenci českého trenéra Ladislava Svozila vyhráli 3:2 v prodloužení. Rozhodující trefu zaznamenal po 101 sekundách nastavení Kroták po přihrávce českého obránce Miroslava Javína.

Javín se v utkání zapsal i mezi střelce, když hned ve třetí minutě dokázal zareagovat na rychlé vedení domácích. Série se nyní stěhuje pod Tatry do Popradu, kde je v neděli na programu pátý duel. Bude se však určitě hrát i v úterý v Žilině.

Slovensko - finále, 4. zápas:
Žilina - Poprad 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 2. Opatovský, 45. Gron - 3. Javín, 22. Kubenko, 62. Kroták (Javín). Rozhodčí: D. Konc, Baluška - Valach, M. Novák. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:2. Diváci: 6500 (vyprodáno).
Stav série: 2:2.

Hokejistům Kazaně chybí už jen jedna výhra k zisku ruského mistrovského titulu. Tým Ak Bars vyhrál 2:0 nad svým finálovým soupeřem Omskem a stejným skóre vede v sérii na tři vítězství. Sněžní leopardi z Tatarstánu, kteří útočí na druhý titul v klubové historii, porazili v prvním utkání Avangard 6:1.

Dnes sibiřský tým v sestavě s českým útočníkem Václavem Novákem nepřekonal kanadského brankáře Freda Brathwaita dokonce ani jednou. Gólman černé pleti navíc k vychytané nule přidal i asistenci na druhý gól Kazaně, který třicet vteřin před koncem vstřelil do prázdné branky Stěpanov. Série může skončit v neděli v Omsku.