Färjestad se díky Hamrovým gólům přiblížil titulu

GÖTEBORG/OULU

Český hokejový obránce Radek Hamr pomohl dvěma brankami k nedělní výhře Färjestadu v pátém finálovém duelu švédské ligy. Loňský neúspěšný finalista porazil v Göteborgu mistrovskou Frölundu 5:3 a v sérii na čtyři vítězství se ujal vedení 3:2. V úterý na domácím stadionu může Färjestad získat titul.

Radek Hamr.

Frölunda se sice dostala ve 23. minutě do vedení díky brance švýcarského reprezentanta Martina Plüsse, jenže za necelou minutu Radek Hamr vyrovnal a ve 34. minutě svým druhým gólem dostal Färjestad do vedení. Na začátku třetí třetiny už vedli hosté 3:1 a po snížení Kroga hned vzápětí odskočili znovu na dvě branky po trefě Prestberga. Frölunda už dokázala pouze snížit, definitivní podobu výsledku pak dal zápasu Nordström.

Švédsko - finále, 5. zápas:
Frölunda - Färjestad 3:5 (0:0, 1:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 23. Plüss (N.Andersson), 47. Krog (Kallio, N.Andersson), 49. Tukio (Lundqvist) - 24. Hamr (Höglund), 34. Hamr (Mattsson, Ledin), 43. Mattsson (Ledin), 47. Prestberg, 59. Nordström (J.Jönsson).
Stav série: 2:3.

Hokejisté Kärpätu Oulu získali jako náplast za semifinálové vyřazení z play-off bronzové medaile ve finské lize. Vítězové předchozích dvou ročníků v neděli porazili v utkání o třetí místo 6:2 IFK Helsinky.

Gólem a přihrávkou se na výhře podílel Viktor Ujčík, jenž se již v březnu dohodl na prodloužení smlouvy o další sezonu. V posledním zápase za Kärpät vstřelil gól Petr Tenkrát, který odchází do Bernu, asistenci si připsal Michal Broš.

Finsko - o 3. místo:
Kärpät Oulu - IFK Helsinky 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Pesonen (Sahlstedt), 19. Pyörälä (Viuhkola), 31. Viuhkola (Kukkonen, Bäckström), 35. Haataja (Ujčík, Kukkonen), 48. Ujčík (Broš, Korpikari), 53. Tenkrát (Viuhkola, Kukkonen) - 24. Laakso (Zion, Hauhtonen), 57. Zion (Hirschovits, Salmelainen).