Bulis se v KHL blýskl čtyřmi body, sekundoval mu Novotný

MOSKVA

Český hokejista Jan Bulis odehrál svůj nejvydařenější zápas v letošní sezóně Kontinentální ligy. Na vítězství Atlantu Mytišči 7:2 na hřišti Nižného Novgorodu se podílel brankou a třemi asistencemi. Dařilo se i jeho spoluhráči Jiřímu Novotnému, který zaznamenal tři body.

Jan Bulis

Jednatřicetiletý Bulis v dosavadních 22 zápasech nasbíral 12 bodů, v neděli však svou sbírku hned o třetinu rozšířil. Nejprve přihrál Novotnému na gól na 4:1 a již 17 sekund po začátku poslední třetiny sám zvýšil na 5:1. Poté ještě s Novotným připravili dva góly pro Mozjakina. Za domácí snížil na průběžných 2:5 Pavel Brendl po přihrávce Jaroslava Bednáře.

Mezi střelce se zapsal i Josef Vašíček, jenž po přihrávce Zbyňka Irgla obstaral vítězný gól Jaroslavle, která doma porazila 3:2 Novokuzněck.

Kontinentální hokejová liga:
Balašicha - Novosibirsk 5:1 (za domácí Novák 0+1), CSKA Moskva - Petrohrad 2:5, Jaroslavl - Novokuzněck 3:2 (Vašíček 1+0, Irgl 0+1 - Hořava 0+1), Nižnij Novgorod - Atlant Mytišči 2:7 (Brendl 1+0, Bednář 0+1 - Bulis 1+3, Novotný 1+2), Viťaz Čechov - Čerepovec 5:2 (za hosty J. Straka 0+1).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.