Rubriky:

Kontinentální liga

Hašek se těší v Moskvě na balet. I v pětačtyřiceti je to dítě, říká trenér Říha

2. září 2010 21:11 - PRAHA

Stojí za ním, věřím mu. Taková je situace mezi trenérem a novým brankářem Spartaku Moskva. V tomto případě jedenapadesátiletým Milošem Říhou, který v rozhovoru pro Sovětskij sprot řekl, že má důvěru v pětačtyřicetiletého Dominika Haška. Oba za pár dní začnou psát jeden příběh v Kontinentální lize. A všichni jsou zvědaví.

 

Jan Handrejch, Právo

Očekáváte, že Dominik Hašek odchytá celou sezónu?
Kdybych měl sebemenší pochybnost, tak bych Dominikovi nic nenabídl. On odehrál elegantně minulou sezónu, myslím, že on byl hlavní předností Pardubic. Věděl jsem, že pokud bude chtít pokračovat v kariéře, tak tomu dá sto procent. I když hrajeme fotbal, tak se především snaží pomoci týmu. A jeho věk? Viděl jsem osmnáctiletý s temnýma očima, kteří nechtějí a nic je nezajímá, ale někdo je mladý i v pětačtyřiceti.

Jak zůstat v takovém věku mladý?
Nevím, to je jeho tajemství.

Opravdu?
Samozřejmě to byl vtip. Velmi důležité je nepromarnit ani minutu, každá akce musí mít smysl a význam. Dominik miluje jídlo, ale v průběhu sezóny má speciální menu, které mu dává hodně síly. A musím dodat, že jde také o povahu, nejen o fenomenální brankářský instinkt, a také sportovní dlouhověkost. Hašek měl hokej v lásce už jako dítě. Je pravda, že mi často připomíná dítě, nepotřebuje peníze, ani tituly. Kromě mistra světa vyhrál vše. On prostě miluje hokej a nedokáže bez něj žít. Ne náhodou dvakrát ukončil kariéru, ale brzy byl zase zpět.

Hašek si prohlédl v Moskvě za doprovodu kameramana, fotografa a průvodkyně místní metro. V tričku a mikině vyrazil poznávat spletité podzemní cesty. Při zkoumání stihl navštívit restauraci, sáhl si i na sochu psa, která by mu měla přinést štěstí. "Mám-li být upřímný, mimo Rudého náměstí v Moskvě nic neznám. Byl jsem zde před třiceti lety jako junior. Poté jsme se na jeden den podívali do hlavního města, měli jsme jeden rubl. Největší vzpomínku mám na zmrzlinu v GUMu (největší obchodní dům v Rusku pozn. aut.). Pozoruhodné je, že paměť dokáže uchovat takové detaily, dokonce dokážu říci, že smetana stála dvacet centů a prodávala se ve dvou variantách - čokoláda a vanilka. Nyní bych se rád v Moskvě dostal na slavné baletní představení. Ale počkám, až přijede žena, ona byla moje ex-balerína. Bude mít velkou radost, když půjdeme v Moskvě na balet."

Je to jeden z největších hráčů, se kterými jsme spolupracoval?
Trénoval jsem Milana Hejduka, Ilju Kovalčuka, ale možná Hašek opravdu vyniká.

Zvolil Hašek Spartak proto, že je zde český trenér?
Netroufám si říci, ale asi to hrálo roli. Stejně jako skutečnost, že jsou v týmu Slováci, kluci, kteří znají český jazyk. Ale Dominik nedělá žádné rozdíly mezi kluky. U večeře sedí s jedním, potom s dalším, v šatně s každým komunikuje.

Vyžaduje nějakou ochranu v Moskvě?
Oba bydlíme nedaleko našeho Paláce sportu v Sokolnikách. On žije v Moskvě jako průměrný člověk, chodí po ulicích, neutíká do světa celebrit.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..