Magnitogorsk - Astana 2:1 PPMagnitogorsk zvládl další prodloužení a je ve čtvrtfinále KHL

Magnitogorsk

Posledním čtvrtfinalistou play off Kontinentální hokejové ligy se stal Magnitogorsk, který v rozhodujícím sedmém utkání porazil Astanu 2:1 v prodloužení. Za Barys vyrovnal v 29. minutě v přesilovce český útočník Lukáš Kašpar, ale v druhé minutě nastavení zajistil Metallurgu postup obránce Daniil Markov.

Tomáš Rolinek oslavuje gól za Magnitogorsk

Tým reprezentačního kapitána Tomáše Rolinka prohrával v sérii už 1:3 na zápasy, ale v dalších třech duelech dokázal zvítězit, a to vždy v prodloužení. V semifinále Východní konference se Magnitogorsk utká s Omskem, druhou dvojici tvoří Čeljabinsk a Kazaň.

Vedle Kašpara, který skóroval v play off třikrát, skončila v dresu Astany sezona i pro další české útočníky Jiřího Novotného a Kamila Krepse.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:
Východní konference - 7. zápas:
Magnitogorsk - Astana 2:1 v prodl. (za hosty Kašpar 1+0), konečný stav série 4:3.
Semifinále Východní konference: Čeljabinsk - Kazaň, Omsk - Magnitogorsk.