Rubriky:

Kontinentální liga

Jedničkou draftu KHL byl Alexandrov, Lev si vybíral české hráče

26. května 2012 18:36 - Čeljabinsk

Hokejový útočník Denis Alexandrov se stal jedničkou draftu Kontinentální ligy, který se dnes uskutečnil v Čeljabinsku. Potencionální hráče si premiérově vybírali i zástupci nováčka soutěže celku Lev Praha a zaměřili se výhradně na Čechy.

 

Petr Horník, Právo

Asistent trenéra Jiří Kalous ve spolupráci se sportovním ředitelem Rašidem Chabibulinem vybrali v pěti kolech postupně Tomáše Rachůnka ze Sparty, Vojtěcha Mozíka z Mladé Boleslavi, Lukáše Žejdla ze Slavie, Jana Košťálka ze Sparty a mladoboleslavského Romana Willa, který působí v kanadské juniorské soutěži QMJHL.

České hokejisty si ale vybíraly i jiné kluby, nejvýše draftovaným z nich byl Radek Faksa, jenž momentálně rovněž hraje v zámoří. Juniorského reprezentanta si vybral jako sedmičku Nižněkamsk.

První volbou Čerepovce, který si vybíral jako čtrnáctý, byl Tomáš Hertl ze Slavie. Novosibirsk ve čtvrtém kole draftoval třineckého Jakuba Orsavu, v pátém poté Ufa Matěje Berana, který momentálně působí také za Atlantikem.

V draftu KHL získávají kluby práva na hráče pro příští tři roky, ti však do soutěže nakonec nemusejí vůbec zamířit. Například v roce 2010 byl jedničkou Dmitrij Jaškin, jenž stále hraje ve Slavii. O rok dříve byl nejvýše postaveným Čechem Vladimír Růžička, který také pražský klub ještě neopustil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..