Rubriky:

Kontinentální liga

Trable v KHL! Zle je se Spartakem, problémy má dalších pět klubů, říká šéf soutěže Medveděv

1. května 2014 16:28 - Magnitogorsk

I bohatá soutěž může mít velké problémy. Šéf Kontinentální hokejové ligy Alexandr Medveděv připustil, že není úplně jasné, jaká vůbec bude podoba příští sezóny. Otázkou je, kolik týmů do ročníku 2014/15 zasáhne. Některé celky totiž mají finanční potíže.

 

Praha Lev HC, ČTK

KHL rozšíří trio Jokerit Helsinky, Soči a Togliatti. To je jisté. Tím by se počet klubů navýšil na 31. Ze současné osmadvacítky ale patrně někdo odpadne.

"V opravdu velmi obtížné situaci je Spartak Moskva," připomněl Medveděv v rozhovoru pro ruská média dlouhodobě známé potíže slavného klubu, jehož jméno však chce na hokejové mapě za každou cenu zachovat. "Rozhodli jsme o tom, že juniorský tým Spartaku bude hrát určitě MHL (ruská juniorská liga) a v krajním případě se o jeho financování postará KHL," uvedl Medveděv.

Tím však potíže v soutěži, jež má za sebou šest sezón a snaží se co nejvíce dohnat NHL, nekončí. V minulých měsících se psalo mj. o potížích Slovanu Bratislava. "V současnosti má finanční problémy minimálně pět klubů," prozradil Medveděv. "Mají teď měsíc na to, aby zajistily záruky, že dostojí všem svým závazkům a naplnily je," dodal po skončení finálové série mezi Magnitogorskem a Lvem Praha, který prohrál rozhodující sedmý zápas v Rusku.

V posledním ročníku odehrál každý z účastníků v základní části 54 zápasů. To se nejspíš změní. "Zachováme pauzu pro turnaje Euro Hockey Tour, ale každý z týmů odehraje 59, možná dokonce až 66 utkání. Počet zápasů je třeba navýšit. Bude větší možnost sbírat body pro postup do play off, přijde nám více diváků," zdůvodnil Medveděv.

"Je možné, že se vrátíme k praxi duálních zápasů mezi týmy, které to k sobě mají geograficky blízko, jako jsou Moskva s Petrohradem, Moskva a Jaroslavl, Čeljabinsk a Magnitogorsk, nebo Ufa s Kazaní," dodal Medveděv.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..